Znany rajdowiec zatrzymany

0
82

Znany polski rajdowiec został zatrzymany we wtorek, 7 grudnia, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Leszek K. jest podejrzany o oszustwa podatkowe o charakterze karno-skarbowym.

Znany rajdowiec zatrzymany – zarzuty

Z informacji, do których dotarły media, wynika że kierowcę rajdowego zatrzymano w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej. Ta miała dopuścić się oszustw podatkowych. Według ustaleń wspomnianej prokuratury oszustwa te miały dotyczyć handlu samochodami. Grupa ta miała działać w latach 2015-2016 w Krakowie, Warszawie i w innych miejscowościach w kraju. Podejrzani mieli wykorzystać unijne przepisy do zakupu aut klasy premium za granicą, które następnie trafiały do Polski, gdzie ich wartość była obniżona o podatek VAT i akcyzę. Jak podała krakowska prokuratura temu celowi służyły fikcyjne, nieprowadzące faktycznej działalności podmioty gospodarcze, zarejestrowane zarówno poza granicami Polski, jak też podmioty zarejestrowane w Polsce. Nie dokumentowały one w sposób rzetelny prowadzonych transakcji zakupu i dalszej sprzedaży, będąc wystawcami “pustych” faktur VAT. W sumie grupa ta miała wyłudzić m.in. około 3 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków.

Znany rajdowiec zatrzymany – kara 15 lat więzienia?

Łącznie zatrzymano 6 osób. W tym osobę kierującą tą grupą, jak i znanego kierowcę rajdowego. Wszystkich przesłuchano. Następnie trafili do aresztu. W związku z zarzucanymi czynami grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Leszek K. jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich rajdowców. Był m.in. mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej w 2002, 2004, 2005 i w 2006 roku. Debiutował w 1988 roku w Rajdzie Elmot, jadąc Fiatem 126p. W 1998, 2001, 2006 i 2007 roku startował w rajdach WRC. Jeździł m.in. samochodami: Renault Clio, Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza WRC, Toyota Corolla WRC, Peugeot 206 WRC, Subaru Impreza gr. N, Peugeot 207 S2000 oraz Peugeot 307 WRC.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Polski pilot i kosmonauta zatrzymany