6 mld złotych w zbożu. Wiceminister rolnictwa ujawni, kto na tym zarobił?

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zapowiada, że opublikuje listę firm, które importowały zboże zza wschodniej granicy z pominięciem procedur. W wyniku tego procederu po ataku Rosji na Ukrainę - do Polski miało wjechać zboże warte 6 miliardów złotych.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

6 mld złotych w zbożu. Wiceminister Kołodziejczak ujawni, kto na tym zarobił?
6 mld złotych w zbożu. Wiceminister Kołodziejczak ujawni, kto na tym zarobił?

Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, ogłosił plan gruntownej reformy w resorcie. Zapowiedział redukcję kadry w ministerstwie, a także publikację listy firm, które importowały „zboże techniczne” zza wschodniej granicy z pominięciem procedur.

6 mld złotych w zbożu – lista firm importujących „zboże techniczne”

W kontekście procederu importu zboża zza wschodniej granicy, wiceminister Kołodziejczak ujawnił, że posiada listę firm, które kupowały „zboże techniczne” z Ukrainy. Zaznaczył, że zboże to, importowane z pominięciem procedur, mogło być wykorzystywane do celów innych niż paszowe.

Wiceminister Kołodziejczak poinformował, że po ataku Rosji na Ukrainę do Polski miało wjechać zboże o wartości 6 miliardów złotych. Podkreślił, że import „zboża technicznego” z pominięciem procedur mógł negatywnie wpłynąć na polski rynek rolny.

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że lista firm, które importowały „zboże techniczne” z Ukrainy, zostanie opublikowana jeszcze w tym tygodniu. Zapowiedź ta wzbudziła duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej.

Redukcja kadry w MRiRW – rewolucja w resorcie?

Wiceminister Kołodziejczak poinformował, że w najbliższym czasie dojdzie do zwolnień w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Choć nie podał dokładnej liczby osób, które stracą pracę, zapowiedział, że zwolnienia obejmą osoby, których kompetencje nie odpowiadają potrzebom ministerstwa.

Wiceminister Kołodziejczak na spotkaniu z Donaldem Tuskiem i protestującymi rolnikami.

Brak postów do wyświetlenia