Wirus Alaskapox na Alasce

Wirus Alaskapox na Alasce

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wirus Alaskapox na Alasce

Wirus Alaskapox na Alasce. Na Półwyspie Kenai na Alasce zmarł pierwszy mieszkaniec zakażony wirusem Alaskapox. Po raz pierwszy zakażenie nim odnotowano w 2015 roku. Z obserwacji wiadomo, że wirus jest przenoszony z małych ssaków np. kotów na człowieka. Jednocześnie nie zaobserwowano by wirus przenosił się z jednej osoby na drugą.

Wirus Alaskapox na Alasce – Śmierć na Alasce

Jak poinformowały władze stanu Alaska przyczyną zgonu starszego mężczyzny było zakażenie się wirusem nazwanym Alaskapox. Według Departamentu Zdrowia stanu Alaska zarażenie się nim nastąpiło w wyniku kontaktu z mniejszym ssakiem taki jak np, kot. Wirus objawia się poprzez powiększone węzły chłonne, wysypkę, a także bóle mięśniowe.

Wirus Alaskapox na Alasce – pierwszy przypadek

Pierwszy przypadek wirusa Alaskapox zdiagnozowano u pacjenta w Fairbanks na Alasce w 2015 roku. Alaskapox to ortopoks wirus, wiadomo, że zakażają one ssaki i mogą wywoływać zmiany skórne. Oficjalnie jednak na Alasce w ciągu ostatnich 9 lat zgłoszono tylko jeszcze 6 przypadków zakażeń, a więc stosunkowo mało. Wiadomo, że pięć osób z owej szóstki mieszkało w Fairbanks North Star Borougha pozostała mieszkała w Kenai Peninsula Borough – możemy przeczytać na stronie Departamentu Zdrowia stanu Alaska. Władze uspokajają, że jak na razie nie zauważono żeby wirus przenosił się z człowieka na człowieka.

Wirus Alaskapox na Alasce – Alaska

Alaska to naprawdę oszałamiający stan, który ma wiele do zaoferowania turystom. Oto niektóre z rzeczy, z których jest znany: Alaska jest domem dla jednych z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów na świecie, w tym Denali (dawniej Mount McKinley), najwyższego szczytu w Ameryce Północnej, lodowców, fiordów, gór i lasów. Alaska jest domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt, w tym niedźwiedzi, łosi, wilków, karibu, wielorybów i orłów. Można tutaj przeżywać przygody na świeżym powietrzu takie jak piesze wędrówki, biwakowanie, wędkarstwo, pływanie kajakiem i jazda na nartach. Alaska ma wyjątkową kulturę, na którą wpływa historia rdzennych Amerykanów, Rosjan i Amerykanów. Alaska to jedno z najlepszych miejsc na świecie do zobaczenia zorzy polarnej. Jeśli szukasz pięknego i ekscytującego miejsca do odwiedzenia, Alaska jest świetną opcją.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o szokujących słowach Donalda Trumpa

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia