Magdalena Biejat kandydatką Lewicy

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy

87

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy
Magdalena Biejat kandydatką Lewicy

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy. Senatorkę Magdalenę Biejat Lewica wybrała jako kandydatkę na prezydenta Warszawy poinformowano. Nasza przedstawicielka doskonale przytacza wartości, którymi kieruje się nasza partia. Takimi wartościami są m. in. poszanowanie drugiego człowieka, dbanie o zieloną Warszawę, mniej korków w stolicy czy wrażliwość na wykluczenie. To wszystko Magdalena Biejat ma w sercu dodał jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń.

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy – kandydatka Lewicy

Wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia, a jakby potrzebna była druga tura do urn pójdziemy także dwa tygodnie później. Wśród przedstawicieli wielu partii politycznych będzie polityczka Lewicy Magdalena Biejat, która wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta stolicy. Jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń powiedział, że cała jego partia przygotowuje się do nadchodzących dużymi krokami wyborów samorządowych w związku z tym przedstawiamy naszych kandydatów w całym kraju. Robert Biedroń zapytany o szanse Magdy Biejat w wyborach samorządowych ocenił, że wyznaje te wartości co wiele Warszawiaków i Warszawianek. Po prostu żeby ludziom lepiej żyło się w największym mieście w Polsce.

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy – Magdalena Biejat

Magdalena Biejat urodziła się 11 stycznia 1982 roku w Warszawie, jest polską polityczką i tłumaczką literatury hiszpańskojęzycznej. W latach 2019-2023 była posłem na Sejm RP z okręgu warszawskiego I, a następnie w 2023 r. została wybrana na senatora RP z okręgu nr 45 (Warszawa Zachodnia). Od 2022 r. pełni funkcję współprzewodniczącej partii Razem, a od 2023 r. wicemarszałka Senatu RP. Ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie w Grenadzie oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami pozarządowymi w Collegium Civitas w Warszawie i Instytucie Studiów Politycznych PAN.

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy – Magdalena Biejat

Jest działaczką społeczną, związaną z organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Helsińską dla Praw Człowieka (Polska). W 2019 r. kandydowała do Parlamentu Europejskiego z ramienia koalicji Lewica Razem. Magdalena Biejat w Sejmie IX kadencji była członkinią Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz wiceprzewodniczącą Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy. W listopadzie 2022 roku Magdalena Biejat i Adrian Zandberg zostali współprzewodniczącymi Lewicy Razem. W wyborach do Senatu w 2023 r. uzyskała 107 924 głosy, pokonując m.in. byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Magdalena Biejat jest zwolenniczką świeckiego państwa, praw kobiet i osób LGBT, a także sprawiedliwości społecznej.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wirusie Alaskapox na Alasce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia