Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo

81

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu skocznia narciarska w sapporo. Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo.
Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo - Okurayama skocznia narciarska w japońskim Sapporo. Źródło (skijumping.pl).

Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo – tak, tak oczywiście kolejny przystanek w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata odbędą się w Japonii na skoczni Okurayama HS-137. W weekend od (17-18 lutego), odbędzie się dwa konkursy indywidualne. Choć rywalizacja rozpocznie, się już w piątek rozpoczynając kwalifikacjami do pierwszego konkursu, który ma odbyć się w sobotę. Ponieważ, to Sapporo (Japonia) Polscy kibice muszą się przygotować na nietypowe godziny.

Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo – skocznia

Oczywiście rozpocznę od kilka słów na temat skoczni. Okurayama, to skocznia narciarska w japońskim Sapporo, na Hokkaido, o punkcie K umiejscowionym na 123. metrze (HS137). Na skoczni odbywają się konkursy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego, Letniego Grand Prix i także Pucharu FIS. Skocznia posiada sztuczne oświetlenie, igelit i gondolę. Rekordzistą skoczni jest Kamil Stoch. Trzykrotny złoty medalista olimpijski 26 stycznia 2019 roku, podczas zawodów PŚ uzyskał 148,5 metra. 

W 1972 roku w Sapporo odbyły się XI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Każdy Polski kibic powinien dobrze kojarzyć ten rok. Ponieważ w tym roku złotym medalistą został wówczas Wojciech Fortuna, który wyprzedził o 0,1 pkt Szwajcara Waltera Steinera oraz o 0,6 pkt reprezentanta Niemieckiej Republiki Demokratycznej Rainera Schmidta.

W lutym 2007, podczas XXXVI Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, odbyły się tu dwa konkursy. Indywidualnie zwyciężył Simon Ammann na dużej skoczni. A na skoczni normalnej zwyciężył Adam Małysz. Drużynowe zawody na dużej skoczni oczywiście reprezentacja Austrii w składzie: Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern. Wówczas Reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Robert Mateja, Adam Małysz.

Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo – zawodnicy

W Sapporo wystartuje cała śmietanka. Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo w najbliższy weekend. Oczywiście wystartują wszyscy najlepsi zawodnicy tego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Taka sytuacja jest bardzo rzadko spotykana, ponieważ z udziału w zawodach w Sapporo wielokrotnie rezygnowało większość skoczków z czołówki. Jednak w tym roku z pierwszej dwudziestki klasyfikacji generalnej PŚ zabraknie tylko będącego na 20. miejscu Niemca Piusa Paschke.

Nawet ma wystąpić weteran, który liczyły sobie 51 lat mowa tu oczywiście o niesamowitym Japończyku Noriaki Kasai. Ponieważ Noriaki Kasai nie zwalnia tempa. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w zawodach na Okurayamie rozgrywanych w ramach 35 TVh Cup (puchar telewizji), w poniedziałek na tej samej skoczni zajął drugą pozycję podczas konkursu o Snow Brand Puchar Megmilk (lokalne zawody). Jeżeli Japończyk przejdzie piątkowe kwalifikację, to w sobotę wystąpi w swoim 570 konkursie.

W Sapporo wystartuje pięciu Polaków: Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Klemens Murańka. Ten ostatni zastąpił słabo spisującego się w Lake Placid Pawła Wąska.
Z drużyną nie będzie tym razem Thomasa Thurnbichlera. Austriacki szkoleniowiec ma zaplanowaną przerwę. Skoczkami zaopiekuje się jego asystent Wojciech Topór.

Skoki Narciarskie Puchar Świata Sapporo – terminarz.

Zobacz, gdzie oglądać skoki w Sapporo w TV i online live stream. Tekstowe relacje „na żywo”.

PŚ w Sapporo 2024 – program:

Skakanie w Japonii rozpocznie w piątek, 16.2.2024. Treningi (6.00/7.00), kwalifikacje zaplanowano (8.00).

Dzień później, w sobotę, 17.2.2024. Odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny (8.00), poprzedzony serią próbną (7.00).

W niedzielę 18.2.2024, najpierw zostaną przeprowadzone kwalifikacje (1.30). Oczywiście następnie drugie zawody indywidualne (3.00).

Konkursy Pucharu Świata w Sapporo będzie można oglądać w TV na kanałach TVN i Eurosport 1. Transmisja z kwalifikacji do pierwszych zawodów będzie dostępna w Eurosporcie 1. Skoki w Japonii będzie można obejrzeć też online live stream na Polsat Box Go i w Playerze. Tekstowe relacje na żywo z PŚ w Sapporo np w Interii, WP Sportowe Fakty.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kolarski kalendarz wyścigów w sezonie 2024

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia