Miłość w sieci – Zabójcy z Tindera

Jak znaleźć swoją miłość w sieci i nie stać się ofiarą przestępstwa?

97

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

miłość w sieci, Tinder
miłość w sieci - uważaj, kogo poznajesz

Obecnie wiele osób mierzy się z problemem samotności. Paradoksalnie, nie dotyczy on jedynie seniorów czy osób niepełnosprawnych. Często samotne są osoby młode, zatrudnione w korporacjach. Taka praca zwykle łączy się z wysokimi zarobkami, ale także zupełnym brakiem czasu na życie osobiste czy rodzinne. Wiele z nich próbuje znaleźć swoją miłość w sieci.

Osoby próbujące znaleźć swoją drugą połówkę w Internecie zwykle uważają, że będzie to trudne w „zwykłym” świecie. Brak czasu, pogoń za pieniądzem oraz chęć utrzymania pracy sprawiają, że trudno o zwykłe spotkanie w parku czy pobliskiej kawiarni. Pozostaje Internet, w którym znaleźć można dosłownie wszystko. Nie tylko da się kupić potrzebną rzecz na Allegro. Można też poznać wiele ciekawych osób. Jednak czy rzeczywiście wygląda to tak kolorowo?

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych nasze relacje przeniosły się do świata cyfrowego. Chociaż wszystko wydaje się w porządku, liczne tragiczne historie nie pozwalają nam zapomnieć o starym przysłowiu: „nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie kabla”.

Miłość w sieci – wilki w owczej skórze

Wiele osób chętnie wykorzystuje aplikacje randkowe online. Niezobowiązująca znajomość czy nawet seks, duża anonimowość oraz możliwość rozmowy w każdym miejscu powodują, że popularność takiej formy komunikacji jest coraz większa. Niemniej jednak, mimo, że aplikacje randkowe jak Tinder ułatwiają znalezienie partnera, są one także narzędziem wykorzystywanym przez przestępców. Ostatnio media obiegły liczne historie tzw. zabójców z Tindera, którzy dokonywali przerażających zbrodni na swoich partnerach.

Mimo że Tinder zyskał reputację aplikacji randkowej, która ułatwia umawianie się na spontaniczne spotkania seksualne, dla wielu osób jest on po prostu kolejnym medium społecznościowym. Jednakże, ta wygoda i anonimowość, jaką oferują takie aplikacje, może być wykorzystywana również przez szukających potencjalnych ofiar. Zwykle przestępczość internetowa kojarzy się z oszustami wyłudzającymi dane, może ona mieć o wiele gorsze, mroczne oblicze.

Randki z piekła rodem

Miłość w sieci to marzenie wielu osób. Jednak historie tych, którzy poznali swoich morderców przez Internet, nie napawają optymizmem.

Jedną z najgłośniejszych spraw tego typu jest tragiczna historia Khalila Wheelera-Weavera. W okresie od sierpnia do listopada 2016 roku Wheeler-Weaver zamordował trzy kobiety i usiłował zabić czwartą, a wszystkie swoje ofiary poznał za pośrednictwem aplikacji randkowej Tinder. Najmłodsza z jego ofiar, 19-letnia Robin West, spotkała się z nim w Filadelfii, by potem zostać brutalnie zamordowana. Wheelera-Weavera skazano na 160 lat więzienia.

Podobnie makabryczne zakończenie miała randka Grace Millane, 22-letniej turystki z Wielkiej Brytanii, z 27-letnim Jesse Shane Kempsonem. Millane, będąca w podróży dookoła świata, poznała Kempsona przez aplikację Tinder podczas pobytu w Auckland w Nowej Zelandii. Niestety, po spotkaniu w hotelu, Kempson udusił i zamordował młodą kobietę. Został skazany na dożywocie.

Priya Seth, Dishkant Kamra i Lakshya Walia porwali i zamordowali Dushyanta Sharmę, którego Seth poznała za pośrednictwem Tindera. Cała trójka została skazana na dożywocie.

Jak bezpiecznie poznać kogoś w Internecie?

Miłość w sieci to wcale nie mit. Jest wiele małżeństw i par, które poznały się w ten sposób. Internet to wspaniałe narzędzie do łączenia ludzi z całego świata, ale może być też niebezpiecznym miejscem, jeśli nie zachowamy ostrożności. Szczególnie ważne jest to w przypadku zawierania nowych znajomości. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie:

1. Nigdy nie podawaj swojego pełnego imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu ani innych danych osobom, których nie znasz. Pamiętaj, że to, co publikujesz w Internecie, może być widoczne dla wszystkich.

2. Używaj silnych haseł i nigdy ich nikomu nie ujawniaj.

3. Jeśli ktoś wydaje się zbyt dobry, by być prawdziwym, to prawdopodobnie tak jest. Uważaj na osoby, które szybko proszą o pieniądze, prezenty lub zdjęcia.

4. Spotykaj się z ludźmi w miejscach publicznych.

5. Ufaj swojemu instynktowi. Jeśli coś wydaje Ci się nie w porządku, prawdopodobnie tak jest. Nie bój się zerwać kontaktu z kimś, kto Cię niepokoi.

Oczywiście, wiele osób znalazło swoją miłość w sieci. Warto jednak zachować ostrożność. Aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Zobacz też, jak robić bezpieczne zakupy w Internecie.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia