Korea Północna – Pełna gotowość bojowa? Niepokojące doniesienia

Armia Korei Północnej otrzymała rozkaz osiągnięcia pełnej gotowości bojowej w ciągu najbliższych tygodni. To stawia siły zbrojne w "krytycznym okresie" przygotowań do wojny, co budzi poważne obawy w regionie.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korea Północna na skraju wojny? Armia w
Korea Północna na skraju wojny? Armia w "okresie krytycznym" przygotowań

Według doniesień „Daily NK”, serwisu z Korei Południowej, armia Korei Północnej otrzymała rozkaz osiągnięcia pełnej gotowości bojowej w ciągu najbliższych tygodni.

Korea Północna na skraju wojny?

Departament Sztabu Generalnego Korei Północnej wydał telegraficzny rozkaz nakazujący sfinalizowanie przygotowań wojennych do końca lutego/początku marca. Szkolenia oddziałów specjalistycznych mają być prowadzone „w rzeczywistej atmosferze bojowej”. Pjongjang uzasadnia te działania „zaistniałą sytuacją”, nie precyzując jednak, o co konkretnie chodzi. Należy jednak pamiętać, że Korea Północna od lat oskarża Koreę Południową o wrogość i agresję, co stanowi pretekst do wyścigu zbrojeń i eksperymentów nuklearnych.

„Stan nadzwyczajny” i „okupacja terytorium wroga nr 1”

Rozkaz dowództwa sił zbrojnych wzywa do „okupacji i pacyfikacji terytorium wroga nr 1”, co najprawdopodobniej odnosi się do Korei Południowej. W marcu Korea Południowa i Stany Zjednoczone przeprowadzą zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe „Tarcza Wolności”. Może to być powodem czerwonego alarmu departamentu sztabu generalnego Północy. Rozkaz stawia na nogi wszystkie jednostki wojskowe, kładąc szczególny nacisk na siłę ognia, okręty wojenne i samoloty. Ale także strzelectwo wyborowe, przeciwlotnicze, dowodzenie, łączność, broń chemiczną i rozpoznanie.

Realizacja doktryny „20×10” staje się coraz bardziej realna, stawiając region na krawędzi konfliktu. Władze Korei Północnej nie kryją swojej gotowości do „podwójnej i potrójnej wojny”, co potęguje napięcie i obawy o stabilność.

Doktryna „20×10” zakłada zintensyfikowanie szkolenia wojskowego i zwiększenie siły bojowej Korei Północnej w ciągu 10 lat. Plan ten obejmuje m.in.:

  • Wzrost liczebności armii
  • Modernizację uzbrojenia
  • Zwiększenie częstotliwości ćwiczeń wojskowych

Władze Korei Północnej mówią o gotowości do „podwójnej i potrójnej wojny”. Nie jest jasne, co dokładnie oznacza to pojęcie, ale może ono sugerować:

  • Gotowość do walki na kilku frontach
  • Gotowość do prowadzenia wojny konwencjonalnej i nuklearnej

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie jak SOP – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

1/8 finału Ligi Mistrzów – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia