Wyroki w sprawie Zatoki Sztuki – Krystian W. skazany na 15 lat więzienia

Przed wejherowskim sądem zapadły wyroki w sprawie Zatoki Sztuki - sprawcy nie uniknęli wysokiej kary

1061

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyroki w sprawie Zatoki Sztuki - Krystian W. skazany na 15 lat więzienia
Wyroki w sprawie Zatoki Sztuki - Krystian W. skazany na 15 lat więzienia

Dzisiaj zapadły wyroki w sprawie Zatoki Sztuki. Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał Krystiana W., znanego jako „łowca nastolatek”, na 15 lat więzienia za przestępstwa seksualne wobec nastoletnich i nieletnich dziewcząt. Wyrok jest nieprawomocny.

Krystian W. został oskarżony o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Według ustaleń śledczych, mężczyzna działał w Sopocie i okolicach od 2008 roku. Podawał się za fotografa lub modela i wykorzystywał łatwowierność młodych dziewczyn, obiecując im karierę w show-biznesie. Następnie zapraszał je do swojego mieszkania lub do Zatoki Sztuki, gdzie je upijał i narkotyzował, a potem wykorzystywał seksualnie.

Wśród pokrzywdzonych znalazła się m.in. 14-letnia Anaid. Popełniła ona samobójstwo w 2015 roku. Z kolei 15-letnia Wiktoria uciekła z domu i przez kilka dni była przetrzymywana przez Krystiana W. w mieszkaniu.

Wyroki w sprawie Zatoki Sztuki – śledztwo

Krystian W. nie przyznawał się do zarzutów. Na etapie śledztwa twierdził, że seks z dziewczynami był dobrowolny. Sąd jednak nie dał wiary jego wyjaśnieniom i uznał go za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Oprócz kary 15 lat więzienia orzekł wobec oskarżonego także 12 tys. zł grzywny, dożywotni zakaz pracy i opieki nad nieletnimi, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych przez pięć lat oraz na kary zadośćuczynienia. Z kolei Marcin T., były szef Zatoki Sztuki został skazany na 6 lat więzienia za popełnienie pięciu przestępstw. Wyroki są nieprawomocne.

Sprawa „łowcy nastolatek” od lat była głośna w mediach. W 2015 roku po samobójstwie 14-letniej Anaid pojawiły się publikacje, które wskazywały, że dziewczyna przed śmiercią została zgwałcona. Dziennikarskie śledztwo ujawniło, że „Krystek” wykorzystywał seksualnie wiele innych młodych kobiet.

Proces „łowcy nastolatek”

Wyroki w sprawie Zatoki Sztuki wydane przez Sąd Rejonowy w Wejherowie są ważnym krokiem w walce z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży. Pokazują, że sprawcy takich czynów nie mogą liczyć na bezkarność. Proces „łowcy nastolatek” toczył się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dobro pokrzywdzonych. W akcie oskarżenia przeciwko W. znalazły się m.in. zarzuty gwałtu, pedofilii, handlu ludźmi i podawania narkotyków. Podczas śledztwa przesłuchano łącznie ponad 200 świadków.

Sprawa „łowcy nastolatek” jest przestrogą dla wszystkich młodych ludzi, którzy są narażeni na wykorzystywanie seksualne. Ważne jest, aby rozmawiać o tym problemie i uczyć ich, jak się przed nim chronić. Wyrok Sądu Rejonowego w Wejherowie to również sygnał dla innych sprawców przestępstw seksualnych, że nie mogą liczyć na bezkarność.

Co jeszcze kilka lat temu o Zatoce Sztuki i Krystianie W. mówił prezydent Sopotu? Dowiedz się, oglądając ten film.

Przeczytaj też, jak osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom może pomóc ulga rehabilitacyjna.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia