Ranking klubowy polskich klubów

Ranking klubowy polskich klubów

133

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ranking klubowy polskich klubów
Ranking klubowy polskich klubów

Ranking klubowy polskich klubów. Wczoraj wieczorem Legia Warszawa została upokorzona przegrywając 0:3 z norweskim FK Molde w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Pomimo tej zawstydzającej klęski z podopiecznymi Erlinga Moe nie wolno zapominać o wspaniałej przygodzie warszawskiego klubu w europejskich pucharach. Wystarczy przypomnieć sobie ekscytujące boje toczone w grupie z Aston Villą, AZ Alkmaar czy ze Zrińskim Mostar albo z FC Midtjylland w eliminacjach zwłaszcza w Warszawie. Mimo wszystko udana przygoda „Wojskowych” w Europie znalazła odzwierciedlenie w klubowym rankingu UEFA gdzie podopieczni Kosty Runjaicia zaliczyli duży awans. Obok legionistów drugi pod tym względem był Raków Częstochowa, który jesienią występował w grupie Ligi Europy. Swoje w eliminacjach dołożyli Lech Poznań i Pogoń Szczecin, których jednak nie przebrnęli.

Ranking klubowy polskich klubów – dobre występy

Przed obecnym sezonem Legia Warszawa zajmowała 134 miejsce w Rankingu UEFA. Poprzez swoje dobre występy w obecnych rozgrywkach „Wojskowi” awansowali o 45 miejsc i znajdują się teraz na 89 lokacie. Legioniści zarobili 9 punktów czym podwoili swój dotychczasowy dorobek punktowy i teraz mają 18 „oczek”. Raków Częstochowa w tym okresie uzbierał 3, a Lech Poznań i Pogoń Szczecin w eliminacjach zainkasowali po 2 punkty. Mimo wszystko to „Kolejorz” wciąż prowadzi w tym zestawieniu wśród polskich zespołów znajdując się 3 miejsca nad podopiecznymi Kosty Runjaicia. Ogromna w tym zasługa poprzednich rozgrywek gdzie po dotarciu do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy Lech zdobył 14 z łącznych obecnie 19 punktów

Ranking klubowy polskich klubów – rozstawienie

Z polskich ekip do rankingu klubowego poza Legią i Lechem zalicza się jeszcze tylko Raków zajmując odległą 165 pozycje z łączną liczbą 8 punktów. Reszta naszych zespołów po prostu nie zaistniała poważniej w europejskich pucharach. Dla polskich klubów punkty te są niezwykle ważne ponieważ poza pieniędzmi to one decydują o rozstawieniu w poszczególnych rundach.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tragicznym wypadku w Holandii

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia