Tragiczny wypadek w Holandii

118

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragiczny wypadek w Holandii
Tragiczny wypadek w Holandii


Tragiczny wypadek w Holandii. Jak podają lokalne media, wczoraj 21 lutego 2024 roku doszło do tragicznego wypadku na budowie mostu w miejscowości Lochem w Holandii. W wyniku zerwania się lin podtrzymujących konstrukcję element mostu spadł na ziemię przygniatając czwórkę pracowników. W wyniku wypadku śmierć poniosło dwoje osób, a dwie inne zostały ranne. Wśród ofiar śmiertelnych mieli być obywatele Polski i Belgii. Rannych przewieziono do szpitali w okolicy. Na miejscu wypadku pracowały liczne służby ratunkowe, w tym straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą holenderskie służby.

Tragiczny wypadek w Holandii – „wypadek przemysłowy”

Według BBC do tragedii doszło w wyniku zawalenia się łuku mostu. Przygniecione zostały osoby znajdujące się w tej chwili w zasięgu konstrukcji. Władze nazwały to jako „wypadek przemysłowy”, a w sprawie trwa ustalanie dokładnych przyczyn zdarzenia. Jedna z osób znajdująca się nieopodal budowanego mostu powiedziała, że widziała jak łuk mostu się kołysał po czym usłyszała ogromny hałas. Budowla miała służyć jako część obwodnicy w pobliżu miasta Lochem w prowincji Geldria w Holandii. Burmistrz Lochem Sebastian Van t” Erve podobno miał być „zszokowany” tą ogromną tragedią. Premier Holandii Mark Rutte oświadczył, że rodzinom ofiar złożono szczere kondolencje. Tymczasem na platformie X (dawniej twitter) szef holenderskiego rządu wszystkim zaangażowanym w wypadek życzył dużo siły.

Tragiczny wypadek w Holandii – miasto Lochem


Lochem to miasto i gmina w prowincji Geldria we wschodniej Holandii. W 2005 roku połączyło się z gminą Gorssel zachowując nazwę Lochem. W 2019 roku liczyło ono 33 590 mieszkańców. Lochem leży w środku pięknych krajobrazów lasów, wzgórz i otwartych pól co czyni je popularnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i gry w golfa. Miasto posiada bogatą historię sięgającą średniowiecza. W Lochem znajduje się wiele zabytkowych budynków, w tym Grote Kerk (kościół św. Gudula) zbudowany w XIII wieku oraz Berkelland Museum, w którym znajdują się eksponaty na temat historii i kultury regionu. Lochem słynie również z lokalnego targu serowego, który odbywa się co tydzień w czwartki. Na targu można kupić szeroki wybór serów, a także inne produkty lokalne takie jak wędliny, chleb i produkty rzemieślnicze.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Legia walczy o awans

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia