Niemcy legalizują marihuanę – kto następny?

Niemcy wprowadzają prawo legalizujące rekreacyjne użytkowanie marihuany. Dowiedz się o ograniczeniach i społecznych konsekwencjach tego kroku. Czy w Polsce też tak będzie?

208

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niemcy legalizują marihuanę
Niemcy legalizują marihuanę - kto następny?

Niemiecki parlament (Bundestag) przegłosował ustawę legalizującą marihuanę do użytku rekreacyjnego, z ograniczeniami. Pomimo krytyki ze strony opozycji i środowisk medycznych, nowa ustawa jest znaczącym krokiem w polityce narkotykowej w Europie.

Niemcy legalizują marihuanę co to oznacza dla reszty Europy?

Dorośli mogą posiadać limitowane ilości marihuany. Nowe prawo zezwala dorosłym na posiadanie niewielkich ilości marihuany do osobistego użytku. Będzie to traktowane jak tytoń, wystarczy być pełnoletnim?

  • Zakaz sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia.
  • Uprawa do trzech roślin w domu.
  • Marihuana dostępna w licencjonowanych klubach non-profit.

Dlaczego to jest ważne?

Niemcy stają się trzecim krajem w Europie legalizującym rekreacyjne użycie marihuany, po Malcie i Luksemburgu. Walka z czarnym rynkiem i przestępczością narkotykową. Rząd Niemiec argumentuje, że legalizacja ma na celu zmniejszenie skali nielegalnego handlu narkotykami i zwalczanie przestępczości. Ochrona młodzieży. Ustawa zakazuje sprzedaży marihuany nieletnim oraz ogranicza jej spożycie w pobliżu szkół i placów zabaw.

Reakcje w sprawie?

  • Opozycja sprzeciwia się legalizacji. Konserwatywna Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) uważa, że legalizacja zachęci do nadużywania narkotyków.
  • Ostrzeżenia środowisk medycznych. Niemieckie Towarzystwo Medyczne (GMA) krytykuje ustawę, twierdząc, że marihuana może być uzależniająca i prowadzić do poważnych problemów rozwojowych. Zalegalizowana została marihuana lecznicza i rekreacyjna.

Perspektywa Europejska

Legalizacja marihuany w Niemczech wpisuje się w szerszą dyskusję na temat polityki narkotykowej w Europie. Wiele krajów, w tym Holandia, Australia czy niektóre stany USA przyjęło już bardziej liberalne przepisy dotyczące marihuany. Decyzja Niemiec jest przełomowym momentem, który może wpłynąć na debatę o regulacjach narkotykowych w Europie i na świecie. Czas pokaże, jakie będą długoterminowe skutki tej decyzji.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia