Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf

Klasyfikacja indywidualna w lotach narciarskich na 1 miejscu są dwaj skoczkowie na ex aequo. Są to wspaniali lotnicy - Peter Prevc i Stefan Kraft obydwaj mają po 160 pkt. A na 3 miejscu jest Timi Zajc, który ma 150 pkt.

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest rozbieg skoczni mamuciej w oberstdorfie. Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf.
Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf - Heini-Klopfer-Skiflugschanze – mamucia skocznia narciarska. Źródło: ( Facebook, Kocham skoki narciarskie).

Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf – oczywiście przygoda z lotami narciarskimi dobiegła końca i to już historia. I dlatego teraz czas na podsumowanie całego weekendu na Niemieckiej skoczni mamuciej w Oberstdorf. Były to emocjonalne widowisko pod względem sportowym i tego, jak skoczkowie latali w przestrzeni powietrznej. Oczywiście rywalizacja w Oberstdorfie rozpoczęła też zmagania o małą „Kryształową Kulę” dla zwycięzcy Pucharu Świata w lotach narciarskich. Gdzie odbyły się trzy konkursy, ponieważ zawodnicy wystąpili w dwóch konkurach indywidualnych i konkursie duetów. Kto stoi na jej czele? Kto wygrał?

Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf – Super-Team

Rozpocznę od konkursu duetów, które odbyły się w Oberstdorfie. Dodajmy, że to pierwszy raz w Pucharze Świata duety rywalizowały na mamuciej skoczni. Gdzie w wielkim stylu wygrali Słoweńcy Timi Zajc i Domen Prevc. Oczywiście do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów. Warunki wietrzne były stabilne i można było daleko polatać.

I również był to bardzo wyrównany konkurs, ponieważ wszystko było bardzo blisko. Oprócz Słoweńców, którzy odskoczyli znacznie dalej. Czołowe nacje były blisko i jak najbardziej możemy być zadowoleni z naszego występu. Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, wywalczył piąte miejsce dla naszej reprezentacji. Obydwaj dwukrotnie przekraczali granicę 210. metra i przez większość zawodów plasowali się w czołowej trójcę.

Wspomniani Słoweńcy wygrali z przewagą ponad 23 pkt nad Norwegami w składzie (Kristoffer Eriksen Sundal, a także Johann Andre Forfang). Na trzecim miejscu była Austria w składzie (Michael Hayboeck i również Stefan Kraft). 4 miejsce zajęła Japonia (Ren Nikaido i Ryoyu Kobayashi). Oczywiście jeszcze dalsze miejsca zajmowali kolejno od:

6 miejsce – Niemcy (Pius Paschke, Andreas Wellinger).

7 miejsce – Stany Zjednoczone (Tate Frantz, Eric Belshaw).

8 miejsce – Włochy (Alex Insam, Giovanni Bresadola).

9 miejsce – Finlandia (Eetu Nusiainen, Niko Kytosaho) .

10 miejsce – Szwajcaria (Gregor. Deschwanden, Remo Imhof).

11 miejsce – Ukraina (Witaliy Kaliniczenko, Jevhen Marusiak).

12 miejsce – Francja (Jules Chervet, Valentin. Foubert).

Puchar Świata w lotach narciarskich Oberstdorf – 1 i 2 konkurs

W niemieckim Oberstdorfie w pierwszym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich. Słoweńcy pokazali moc, ponieważ sobotni konkurs wygrał Słoweniec Timi Zajc, drugi był jego rodak Peter Prevc, trzeci Austriak Stefan Kraft. Najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który po znakomitym locie na awansował w serii finałowej o dziewięć miejsc i zajął 12. lokatę. Skoczek z Zębu huknął 221 metrów i po swoim pięknym locie miał pełne powody do zadowolenia. Miejsca pozostałych Polaków: 19. Aleksander Zniszczoł, 26. Piotr Żyła, 39. Dawid Kubacki (zakończył zawody po pierwszej serii).

Austriak Stefan Kraft wygrał drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Oczywiście wyprzedzając Słoweńca Petera Prevca i prowadzącego po pierwszej serii Japończyka Ryoyu Kobayashiego. W niedzielnych zawodach najlepiej z Polaków oczywiście ponownie spisał się Kamil Stoch – zajął 11. miejsce. W ten sposób wyrównał swój najlepszy wynik z trwającego sezonu. Trzykrotny mistrz olimpijski w pierwszym locie doleciał do 219. metra, a w drugiej serii to już było 221,5 m.

I pozostała jeszcze dwójka naszych, którzy zdobyli punkty w klasyfikacji generalnej po miejscach na (21) Piotr Żyła i także Aleksander Zniszczoł na (23).

Niestety jeszcze przed głównymi zawodami przepadł Dawid Kubacki, który zajął 41 miejsce w kwalifikacjach. Po krótkim locie na 176,5 metra upadł po lądowaniu, otrzymując bardzo niskie oceny od sędziów.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Skoki narciarskie Peter Prevc kończy karierę