Homofobiczne zdarzenie w Warszawie

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie

134

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie
Homofobiczne zdarzenie w Warszawie

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie. Na warszawskim Mokotowie miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. 13-latek miał zaatakować młodego mężczyznę, a cała sytuacja miała mieć podłoże o charakterze homofobicznym. Nieletni napastnik miał uderzyć poszkodowanego metalową pałką, który okazał się gejem. Ostatecznie jednak nic groźnego ofierze się nie stało.

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie – bo jesteś gejem

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” poinformowali jakoby poszkodowany w tej sytuacji miał spotkać się ze swoim przyjacielem w tramwaju na warszawskiej Pradze. Na powitanie młody mężczyzna uścisnął i pocałował w policzek swojego przyjaciela. Dmitry w rozmowie z gazetą powiedział, że spostrzegł obok nich siedzących dwóch młodych chłopców. Jeden z nich miał być ogolony na łyso, który później mnie zaatakował relacjonuje Dmitry. Atak miał nastąpić przy wejściu do Parku Wodnego Warszawianka. W momencie gdy złapałem za uchwyt otwierający drzwi poczułem uderzenie w głowę i zaraz potem brzęk w uszach. Odwróciwszy się zauważyłem uciekających dwóch młodych chłopaków, a na mojej czapce pojawiła się krew dodaje Dmitry. Uciekający, młody napastnik miał krzyknąć w kierunku poszkodowanego – bo jesteś gejem.

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie – krwawienie z rany

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” ofiara zdarzenia poinformowała, że w wyniku uderzenia pałką pojawiła się rana, z której krwawiło. Zaraz po tym zdarzeniu świadkowie ręcznikami starali się zatamować krwawienie. Poszkodowanemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej oraz wykonano tomografię, która potwierdziła, że nic poważniejszego się nie stało. Mężczyzna postanowił nie zawiadamiać o zdarzeniu organów ścigania by nastolatek nie trafił do ośrodka szkolno-wychowawczego. Nie chciałbym by trafił on do miejsca, z którego nigdy nie wyjdzie. Nigdy nie przydarzyła mi się podobna sytuacja oświadcza.

Homofobiczne zdarzenie w Warszawie – warszawska Praga

Praga to jedna z dzielnic Warszawy położona na prawym brzegu Wisły. Historycznie Praga była samodzielnym miastem, które zostało włączone do Warszawy w 1916 roku. Praga jest jedną z najbardziej zróżnicowanych dzielnic Warszawy. Znajdują się tu zarówno stare kamienice, jak i nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Na Pradze znajdują się również liczne zakłady przemysłowe, a także tereny zielone, takie jak Park Praski i Bielańskie Błonia. Praga jest dzielnicą o bogatej historii i kulturze. Znajdują się tu liczne zabytki, takie jak Bazylika Katedralna św. Marii Magdaleny, Zamek Królewski na Pradze i Fort Bema. Na Pradze działa również wiele teatrów, galerii sztuki i muzeów. Praga jest również popularnym miejscem wśród turystów. Znajdują się tu liczne restauracje, bary i puby. W dzielnicy odbywają się również liczne imprezy plenerowe, takie jak Jarmark Jagielloński i Święto Pragi.

W całej tej sprawie zdecydowanie najbardziej może dziwić wiek napastnika, który jest przecież jeszcze dzieckiem.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o zaginięciu 13-letniej dziewczynki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia