Kreml zabił rosyjskiego pilota

Kreml zabił rosyjskiego pilota

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kreml zabił rosyjskiego pilota
Kreml zabił rosyjskiego pilota

Kreml zabił rosyjskiego pilota. W wyniku prowadzonego śledztwa ustalono kto zabił rosyjskiego pilota, który uciekł w 2023 roku do Ukrainy, a następnie ukrywał się w Hiszpanii. Jak ustalił hiszpański dziennik „El Mundo” 13 lutego tego roku zbrodni dokonali dwaj Czeczeńcy wynajęci przez Kreml.

Kreml zabił rosyjskiego pilota – ucieczka Kuzminowa

Z prowadzonego dochodzenia dowiadujemy się, że współpracujący z rosyjskimi służbami dwaj Czeczeńcy mieli natrafić na ślad 28-letniego Ukraińca. Ten miał ukrywać się w miejscowości La Vila Joiosa w prowincji Alicante we wschodniej Hiszpanii. Do zbiegłego z wojny Rosjanina rosyjskie służby miała doprowadzić jego matka Inna Kuzminowa, która utrzymywała kontakt z ukrywającym się synem. Według gazety „El Mundo” matka rosyjskiego pilota miała spory udział w jego ucieczce. 9 sierpnia Kuzminow oraz dwie inne osoby wystartowały helikopterem z lotniska wojskowego w Kursku skąd następnie wylądował w obwodzie charkowskim. Tam Rosjanina przejęli Ukraińcy obiecując mu bezpieczeństwo, a także oferując możliwość pozostania w ich kraju. Na miejscu miała pojawić się mama mężczyzny Inna Kuzminowa.

Kreml zabił rosyjskiego pilota – kłamstwa Rosjan

Jak podaje hiszpański dziennik w doprowadzeniu do poszukiwanego przez Rosjan mogła pomóc była partnerka, z którą utrzymywać kontakt miał Kuzminow. Rosyjskie media informowały, że Kuzminow, który pojawił się w Hiszpanii w październiku ubiegłego roku w miejscu zamieszkania miał brać narkotyki i pić alkohol w dużych ilościach co okazało się kłamstwem. „El Mundo” podał także, że Rosjanin wydawał duże ilości pieniędzy czym również mógł zwrócić uwagę Kremla. Według madryckiej gazety Kuzminow miał używać fałszywego imienia i nazwiska. Z kolei szefowa resortu obrony Hiszpanii Margarita Robles twierdziła, że nic nie wie na temat przebywającego w jej kraju Rosjanina. Okazało się to być nieprawdą.

Kreml zabił rosyjskiego pilota – egzekucja Kuzminowa

Jak potwierdziło śledztwo Kuzminow miał podawać się za 33-letniego obywatela Ukrainy Ihora Szewczenkę. To również mogło doprowadzić Kreml na jego trop tym bardziej, że mieszkał wśród wielu Rosjan i ostatecznie jego egzekucji. Śledztwo podało, że członkowie czeczeńskiej grupy przestępczej morderstwa na nim dokonali przy garażu, który był własnością ofiary oddając 6 strzałów w jego kierunku z popularnej amunicji w ZSRR Makarow 9×18 mm.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Paulinie Chylewskiej w TVP

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia