Fabryka dyplomów w Collegium Humanum Kiedy MBA to nie tylko skrót ?

Skandal wokół Collegium Humanum przybiera na sile. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podjął decyzję, aby rzetelnie zbadać sprawę. Zarządził przeprowadzenie audytu dotyczącego dyplomów wydanych przez tę uczelnię.

294

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Collegium Humanum
Skandal z kupionymi dyplomami w Collegium Humanum.

W Polskim świecie edukacji, nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Afera z kupionymi dyplomami przybiera na sile. Collegium Humanum, uznawane dotąd za bastion wiedzy i uczelnię kształcącą przyszłych liderów. Znalazło się w samym środku skandalu, który wstrząsnął opinią publiczną. „Dyplom-gate” – jak nazwały to media – to nie tylko afera związana z sfałszowanymi podpisami na dyplomach. Lecz również historia zaniedbań, korupcji, i intryg politycznych. Informacje, które jak bomba wybuchły w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Część dyplomów może posiadać sfałszowane podpisy rektora.

Kim byli absolwenci Collegium Humanum ?

Najbardziej szokujące w całej historii jest to, że w zasięgu afery znaleźli się znani absolwenci. W tym politycy, prezesi, członkowie zarządów spółek skarbu państwa, oficerowie służb specjalnych i dowódcy wojskowi. Dyplomy MBA z Collegium Humanum nie tylko otwierały drzwi do kariery, ale przynosiły także spore dochody. Okazuje się jednak, że część z nich mogła być przyznawana bez konieczności uczestnictwa w zajęciach czy zdawania egzaminów. To jakby magia – z dokumentem w ręku, można było zasiąść w radach nadzorczych spółek.

Skala fałszerstw jest porażająca, a niektórzy absolwenci dostawali dyplomy wręcz jako prezent dla zaufanych znajomych. To, co miało być symbolem wiedzy i umiejętności, stało się jedynie pustym kawałkiem papieru, który mógł być rozdawany jak biała kartka na początku lekcji. Wstrząsające informacje wzbudziły obawy wśród uczciwych absolwentów, którzy na własnej skórze doświadczyli trudu zdobywania wiedzy. Czy ich starania i uczciwość zostały zlekceważone przez tę instytucję?

Dyplomy do kosza

Dyplomy MBA z Collegium Humanum odnoszą się do tytułów magistra (Master of Business Administration), które nadawane są absolwentom Collegium Humanum po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania biznesem. MBA to międzynarodowy stopień magistra skupiający się głównie na kierunkach związanych z zarządzaniem, strategią biznesową, finansami, marketingiem oraz umiejętnościami przydatnymi dla liderów i menedżerów.

Nieuniknione wydaje się unieważnienie wszystkich podejrzanych dyplomów. Wielu z poszkodowanych absolwentów teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami – zarówno reputacyjnymi, jak i zawodowymi. Wszystko to sprawia, że afera Collegium Humanum staje się tematem, który przewija się przez rozmowy przy kawie. Na portalach społecznościowych, a także na szczytach politycznych. Pytanie, które pozostaje bez odpowiedzi, brzmi: jak długo potrwa dochodzenie, a także, czy w obliczu tej afery zmieni się coś w systemie nadzoru nad uczelniami? .

Odkryj więcej na naszej stronie!

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia