Protest rolników 6 marca, zapowiadane blokady dróg

Protest rolników 6 marca. Kolejny etap protestu rolników i zapowiadane blokady dróg oraz demonstracja na 150 tysięcy osób.

210

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest rolników 6 marca, zapowiadane blokady dróg
Protest rolników 6 marca, zapowiadane blokady dróg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nadszedł czas na protest rolników. 6 marca zapowiadane są blokady dróg dojazdowych do stolicy. W Warszawie natomiast odbędzie się największa jak do tej pory demonstracja rolników. Rolnicy będą pikietować między innymi przed Sejmem i kancelarią premiera. NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” informuje, że protest rozpocznie się o godzinie 11 przed kancelarią premiera. Pod Sejmem ma pojawić się również duża manifestacja myśliwych, którzy wspierają rolników. Demonstracja jest zapowiedziana na 150 tysięcy osób. Rolnicy mają ograniczenia narzucone przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, takie jak zakaz wjazdu ciągnikami do miasta. Co prawda rolnicy chcieli wjechać do Warszawy ciągnikami, ale spotkali się ze sprzeciwem. Minister MSWiA Marcin Kierwiński przypomniał, że w stolicy jest zakaz jazdy ciągnikami. Związkowcy z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” chcieli przez całą dobę zablokować wjazd do Warszawy na Wale Miedzeszyńskim 77 oraz na Trakcie Brzeskim, między wjazdem na trasę S17 a skrzyżowaniem z DW 638.

Protest rolników 6 marca
Protest rolników 6 marca

Protest rolników 6 marca utrudnienia w Warszawie i na drogach dojazdowych

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono informacje o zgromadzeniach stacjonarnych, na które ratusz wydał zgodę. Są to zgromadzenia w rejonie budynku Sejmu przy Wiejskiej, na placu Defilad, placu Bankowym oraz przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich.

Na protest rolników ZTM ma mieć przygotowane objazdy dla komunikacji miejskiej. Wszyscy wybierający się do centrum powinni wybrać komunikację miejską lub metro, a korzystający z samochodów winni omijać centrum szerokim łukiem.

Jak możemy dowiedzieć się z portalu tygodnik-rolniczy.pl, blokad możemy spodziewać się w Markach. Tu zablokować skrzyżowanie S8 i DW629 ma zablokować 70 ciągników. Kolejna blokada ma pojawić się w okolicach Legionowa na DK61 pomiędzy Zegrzem Południowym a Michałowem-Reginowem. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ostrzega jeszcze przed blokadą w rejonie skrzyżowania trasy S8 i DK 92, która może potrwać dobę od 10:00.

Na koniec zapraszam do lektury artykułów dotyczących rolników. Protest rolników 9.02.2024 Mapa protestów oraz Ogólnopolski Strajk Rolników, jutro blokada DK 61

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie..

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia