Orędzie Prezydenta Joe Bidena

Orędzie Prezydenta Joe Bidena

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Orędzie Prezydenta Joe Bidena
Orędzie Prezydenta Joe Bidena

Orędzie Prezydenta Joe Bidena. Prezydent USA Joe Biden wygłosił coroczne orędzie do swoich rodaków. Przekazał w nim Amerykanom, że być może właśnie w tej chwili dzieją się szczególnie ważne rzeczy w historii świata. Konkretnie Joe Biden miał na myśli trwającą od przeszło dwóch lat wojnę na Ukrainie. Dodał, że jeśli ktokolwiek uważa, że Wladimir Putin zatrzyma się na pokonaniu Ukrainy to się myli. Twierdzi, że sąsiedzi Polski owszem mogą wygrać tą wojnę, ale raczej tylko w przypadku dostarczenia broni temu krajowi.

Orędzie Prezydenta Joe Bidena – niespokojne czasy

Joe Biden w orędziu do narodu porównał obecne, niespokojne czasy do 1941 roku i II Wojny Światowej. Ówczesny Prezydent Stanów Zjednoczonych Franklin Roosevelt podobnie jak on teraz próbował swoim przemówieniem „obudzić” Amerykanów przed nadchodzącym zagrożeniem. Wartości takie jak wolność i demokracja są poważnie zagrożone zarówno w naszym kraju jak i za granicą. Biden zachęcał Kongres do dalszej pomocy Ukrainie w walce z rosyjskim agresorem i jednocześnie skrytykował Donalda Trumpa i jego sprzymierzeńców w Kongresie za wręcz zachęcanie Putina do napaści na niektóre kraje NATO. Dodał, że im nie pomoże pomimo artykułu piątego w regulaminie NATO to oburzające, niebezpieczne i niedopuszczalne — powiedział Biden.

Orędzie Prezydenta Joe Bidena – atak na Kapitol

Następnie Joe Biden przypomniał o ataku na Kapitol przez zwolenników Trumpa, których jego rywal zachęcił do tego opowieściami wyssanymi z palca o „ukradzionych wyborach”. Takie działania Trumpa i jego otoczenia nazwał zagrożeniem dla demokracji i porównał tą sytuację do czasów wojny secesyjnej. Prezydent USA poruszył także temat legalnej aborcji i wyroku Sądu Najwyższego z 2022 roku o zniesieniu tego prawa. Przypomniał on przykład z Teksasu gdy pomimo śmiertelnego zagrożenia płodu lekarze nie chcieli przeprowadzić zabiegu w związku z czym kobieta musiała uciekać ze stanu. Joe Biden obiecał, że jeśli dadzą mu Kongres szanujący prawo przywróci Roe kontra Wade jako prawo tego kraju. 81-latek oświadczył, że jest skłonny szybko ją naprawić.

Orędzie Prezydenta Joe Bidena – nielegalna migracja

Nie mogło zabraknąć także tematu nielegalnej migracji. Republikanie żądali by amerykański prezydent wypowiedział imię studentki pielęgniarstwa Laken Riley, którą zamordował nielegalny imigrant z Wenezueli. Biden jednak zapytał ile jest kobiet mordowanych rocznie przez tych legalnych jednocześnie odpowiadając sobie tysiące. W tym momencie złożył kondolencje rodzinie ofiary. Prezydent nie zapomniał także o wojnie Izraela z Palestyną i dodał, że dziś wydał amerykańskiemu wojsku rozkaz wybudowania tymczasowego pomostu przy Morzu Śródziemnym na wybrzeżu Gazy. Ma on przyjmować duże statki z żywnością, wodą, lekami i tymczasowym schronieniem. Biden stwierdził, że działania Izraela w Strefie Gazy pochłonęły więcej ludzi niż wszystkie wcześniejsze wojny w tym miejscu razem wzięte.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o śmierci Polaka w Bangladeszu

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia