Wjechał w bramę pałacu Buckingham – został zatrzymany

W sobotnią noc napastnik wjechał samochodem w bramę pałacu Buckingham - został aresztowany

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wjechał w bramę pałacu Buckingham, strażnik przed bramą pałacową
wjechał w bramę pałacu Buckingham - strażnicy nie zdążyli zareagować

W sobotę nad ranem doszło do niecodziennego zdarzenia w Londynie. Mężczyzna samochodem wjechał w bramę Pałacu Buckingham, rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sam napastnik został aresztowany.

Do zdarzenia doszło około 2:30 w nocy. Świadkowie twierdzą, że słyszeli głośny huk, a następnie obserwowali chaos panujący przed bramą pałacu. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych, widać rozbity samochód stojący przed bramą i mężczyznę z podniesionymi rękoma otoczonego przez uzbrojonych funkcjonariuszy policji. Film można obejrzeć tutaj.

Brytyjska policja nie ujawnia tożsamości mężczyzny ani szczegółów dotyczących jego motywu. Poinformowano jedynie, że 40-letni mieszkaniec Londynu został aresztowany pod zarzutem uszkodzenia mienia i napaści na funkcjonariusza publicznego. Sprawcę tych przestępstw przewieziono do szpitala na obserwację, a następnie do aresztu.

Wjechał w bramę pałacu Buckingham – bezpieczeństwo rodziny królewskiej

W momencie zdarzenia w pałacu nie było żadnych członków rodziny królewskiej. Król Karol III wraz z małżonką, królową Kamillą, rezydują obecnie w Clarence House, położonym niedaleko Pałacu Buckingham.

Incydent wstrząsnął opinią publiczną. Wiele osób zastanawia się, jak mężczyzna zdołał ominąć ochronę i wjechać w bramę pałacu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, badając m.in. monitoring miejski i przesłuchując świadków.

Okazuje się, że nie jest to pierwszy tego typu incydent. W 2013 roku 25-letni mężczyzna wjechał w bramę pałacu na skuterze. W 1982 roku 30-letni intruz włamał się do sypialni królowej Elżbiety II. Incydent ten doprowadził do zmian w systemie bezpieczeństwa pałacu.

Napastnik z sobotniego zdarzenia może stanąć przed sądem i zostać skazany na karę pozbawienia wolności. Incydent jest również bolesnym ciosem dla wizerunku brytyjskiej rodziny królewskiej i stawia pod znakiem zapytania jej bezpieczeństwo.

Jak naturalnie chronione są obiekty rządowe na świecie?

Mężczyzna, który wjechał w bramę pałacu Buckingham był w stanie ominąć ochronę. Na świecie stosuje się jednak inne zabezpieczenia, które mają naturalnie chronić obiekty rządowe. Najczęściej można spotkać:

1. Roślinność:

• Gęste żywopłoty: stanowią barierę fizyczną dla intruzów, utrudniając im dostęp do obiektu.

• Drzewa i krzewy: Mogą zapewnić naturalny kamuflaż dla kamer bezpieczeństwa i innych urządzeń ochronnych.

• Ciernie i kolce: Rośliny z ostrymi kolcami zniechęcają intruzów do wspinania się po ogrodzeniach lub ścianach.

2. Ukształtowanie terenu: wzniesienia, rzeki i strumyki oraz głębokie rowy.

3. Zwierzęta: psy stróżujące, gołębie pocztowe i pszczoły.

Dodatkowo wykorzystuje się naturalne światło słoneczne oraz wysypuje żwir. Warto również wiedzieć, że bramy do obiektów rządowych są tak zbudowane, aby ich sforsowanie było praktycznie niemożliwe. Warto jednak wziąć pod uwagę czynnik ludzki, który zapewne zadziałał w tym wypadku. istnieje bowiem możliwość, że strażnik popełni błąd lub nie zareaguje na czas.

Przeczytaj też artykuł opisujący najbardziej niebezpieczne miasta świata.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia