Francja – Prezydent Macron zarządził przygotowania do konfliktu zbrojnego na pełną skalę.

CENTAC jest jedyną lokalizacją, gdzie przez cały rok biorą aktywny udział dwa tuziny czołgów Leclerc. Ta wspólna obecność różnych jednostek wojskowych umożliwia doskonalenie koordynacji działań i zdobywanie doświadczenia w zakresie współpracy.

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Macron zarządził przygotowania do konfliktu zbrojnego na pełną skalę - czołg Leclerc
Macron zarządził przygotowania do konfliktu zbrojnego na pełną skalę - francuski czołg Leclerc

Francja intensywnie przygotowuje się do ewentualnej konfrontacji o wysokiej intensywności z przeciwnikiem zdolnym do równorzędnej siły ognia. Ośrodek szkolenia bojowego w Mailly-le-Camp we wschodniej Francji odgrywa kluczową rolę w tych przygotowaniach. Przygotowania do konfliktu zbrojnego Francji z (nie)określonym wrogiem. Chyba wiadomo o kogo chodzi.

Przygotowania do konfliktu zbrojnego na pełną skalę

Pułkownik Axel Denis, który kieruje ośrodkiem, podkreśla, że aktualne wydarzenia na świecie ujawniły jego niestabilną i niebezpieczną naturę. To wymaga od Francji bycia czujnym i gotowym do działania w krótkim czasie.

Ośrodek CENTAC jest miejscem, gdzie warunki szkoleniowe dla żołnierzy są starannie odwzorowane, aby jak najbardziej przypominały rzeczywiste pole bitwy. Ćwiczenia obejmują symulację dźwięków, ciepła i światła generowanego przez ogień artyleryjski. Rozrzucanie fałszywych min na obszarze treningowym oraz przerwanie łączności radiowej bez wcześniejszego ostrzeżenia. Obszar obozu, o powierzchni 120 kilometrów kwadratowych, jest unikalnym miejscem we Francji, gdzie różne jednostki armii francuskiej mogą wspólnie przeprowadzać ćwiczenia, co pozwala na integrację różnych gałęzi wojska.

Dodatkowo, CENTAC jest jedyną lokalizacją, gdzie przez cały rok biorą aktywny udział dwa tuziny czołgów Leclerc. Ta wspólna obecność różnych jednostek wojskowych umożliwia doskonalenie koordynacji działań i zdobywanie doświadczenia w zakresie współpracy.

To działania Rosji i regres obrony Ukrainy zdecydowały o działaniu Francji

Ostatnie wydarzenia na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście Ukrainy, skłaniają Francję do jeszcze większego zaangażowania się w kwestie obronne. Szef francuskiej dyplomacji, Stephane Sejourne, podkreśla, że nie można ryzykować, by Putin wygrał w Ukrainie, co miałoby negatywne skutki dla Europy jako całości. W związku z tym, Europa powinna wzmacniać swoje zdolności obronne i przemysł obronny, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, zwraca uwagę na konieczność wsparcia Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Jego kraj potrzebuje nieograniczonych dostaw broni i amunicji z Zachodu, aby zwiększyć swoją odporność na ataki Rosji. Kułeba podkreśla, że potrzebna jest pełna i nieograniczona pomoc, aby Ukraina mogła skutecznie stawić czoła rosyjskiej agresji i zapewnić swoje bezpieczeństwo.

W świetle tych wydarzeń Francja intensyfikuje swoje wysiłki w zakresie obrony, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo na kontynencie europejskim.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia