SPROSTOWANIE – Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek absolwentem Apsley Business School a nie Collegium Humanum, Prezes ZUS w składzie rady uczelni.

Afera Collegium Humanum to skandaliczny przykład korupcji i nadużyć w systemie edukacyjnym. Należy wyciągnąć z niej wnioski i uczyć się na błędach innych, aby chronić siebie i swoje dobre imię.

3720

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek absolwentem Collegium Humanum?
Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek absolwentem Collegium Humanum? tu pozuje z rektorem oskarżonym o fałszerstwa i molestowanie profesorów uczelni.

Afera Collegium Humanum zatacza coraz szersze kręgi, ujawniając skandaliczny proceder handlu lewymi dyplomami MBA. Wśród absolwentów tej uczelni znajdują się nie tylko politycy, samorządowcy, ale także wysocy rangą oficerowie Wojska Polskiego. Niezależnie od opcji politycznej bo absolwentami są znani i lubiani oraz wybierani. Czy wystartują do wyborów samorządowych w kwietniu chwaląc się wykształceniem. Jak mówi ówczesna Prezes ZUS Gertruda Uścińska – „obserwuję dynamiczny rozwój uczelni”. To czas się zwijać! Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek promotorem uczelni w województwie?

SPROSTOWANIE – Prezydent Rzeszowa nie jest Absolwentem Collegium Humanum. Taką informację rozpowszechnialiśmy zgodnie z informacją w Wikipedii która została usunięta. Pan Prezydent Konrad Fijołek zgodnie z nadesłanym pismem jest absolwentem Apsley Business School. Przepraszamy za to niedopatrzenie.

Webinar z Prezes ZUS wychwalającą rozwój uczelni.

Na liście absolwentów Collegium Humanum figuruje m.in. gen. Marek Sokołowski, p.o. dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, gen. Sławomir Owczarek, inspektor rodzajów wojsk w dowództwie generalnym, gen. Ryszard Parafianowicz, radca koordynator w dowództwie operacyjnym, a także gen. Piotr Waniek, gen. Artur Jakubczyk, gen. Mariusz Pawluk i czterech pułkowników.

Obecnie odpowiednie służby w MON sprawdzają, czy żołnierze sami zapłacili za studia, czy zostały im one zrefundowane z publicznych pieniędzy. Gen. Mieczysław Gocuł, rektor komendant Akademii Sztuki Wojennej, uważa, że skompromitowani oficerowie powinni odejść z wojska. Z kolei ówczesny szef MON Mariusz Błaszczak zapewniał, że „każda taka sprawa będzie wyjaśniana”, ale nie będzie stosować odpowiedzialności zbiorowej. Jak to się skończyło? Tak że nie było żadnej odpowiedzialności skoro tylu członków kadry ma dyplomy MBA tej dziwnej uczelni.

Głosuj na Konrada Fijołka bo jest wykształcony odpowiednio by lepiej sprawować prezydenturę ale czy na pewno?

Afera Collegium Humanum jest przestrogą dla wszystkich, którzy szukają łatwych dyplomów i tytułów. Należy zawsze dokładnie sprawdzić uczelnię i program studiów, aby uniknąć przykrego rozczarowania, a nawet poważnych konsekwencji prawnych. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek dumnie prezentujący się na zdjęciu z rektorem Pawłem Cz. przyczynił się do powstania oddziału uczelni w Rzeszowie. To samo tyczy się prezydenta Wrocławia pana Sutryka. My jednak jesteśmy najbardziej zdumieni obecnością w radzie uczelni Pani Gertrudy Uścińskiej bo to na prawdę świetny fachowiec i administrator wieloletnia prezes ZUS.

Dodatkowe informacje:

 • Dyplomy MBA z Collegium Humanum mogą zostać unieważnione.
 • CBA prowadzi śledztwo w sprawie handlu dyplomami.
 • Rektor Collegium Humanum został aresztowany.
 • Więcej informacji na temat afery można znaleźć w mediach.

na deser – Znamy nazwiska samorządowców z Warszawy burmistrzów mistrzów MBA

Gazeta Wyborcza na swoich łamach wymieniła konkretne osoby, które miały otrzymać budzący kontrowersje dyplom MBA. Uczelnia jest apolityczna. Wbrew przekonaniu że to kuźnia talentów PiS znajdziecie tam wielu polityków z PO i KO nie tylko z małych podwarszawskich gmin jak Wieliszew. Są tuzy rządzące miastem, okazuje się że byli pluralistyczni skoro sięgnęli po dyplom uczelni która już od lat ma łatkę gniazda PiS.

Wśród nich wymienieni są:

 • Grzegorz Kuca – burmistrz Białołęki i szef struktury PO na Bemowie
 • Sylwia Lacek, wiceburmistrzyni Bielan,
 • Rafał Miastowski – burmistrz Mokotowa
 • Aleksander Ferens – burmistrz Śródmieścia
 • Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz,
 • Tomasz Kaleta – radny powiatu wołomińskiego i przewodniczący PO Ząbki,
 • Grażyna Mikulska – wiceburmistrzyni Woli,
 • Magdalena Roguska – wiceprzewodnicząca Rady Warszawy,
 • Mahbub Siddique – radny Dzielnicy Włochy,
 • Arkadiusz Werelich – radny powiatu wołomińskiego PO i przewodniczący lokalnego koła PO.

Podsumowanie:

Afera Collegium Humanum to skandaliczny przykład korupcji i nadużyć w systemie edukacyjnym. Należy wyciągnąć z niej wnioski i uczyć się na błędach innych, aby chronić siebie i swoje dobre imię.

————————–

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

zapraszamy do działu testy aut gdzie bezstronnie opisujemy rynek i produkty

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia