Andrzej Duda dla TVN24

Andrzej Duda dla TVN24

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Andrzej Duda dla TVN24
Andrzej Duda dla TVN24

Andrzej Duda dla TVN24. Jak wiadomo, wczoraj polscy politycy Prezydent Andrzej Duda i Premier Donald Tusk udali się z wizytą do Stanów Zjednoczonych z okazji 25-lecia członkostwa Polski w NATO. Andrzej Duda w rozmowie z TVN24 późnym wieczorem podkreślał, że mimo różnych poglądów w wielu sprawach w sprawie bezpieczeństwa obaj politycy potrafią działać wspólnie. Innym bardzo ciekawym wątkiem rozmowy z polską telewizją była aborcja, która od dłuższego czasu wzbudza wiele kontrowersji w naszym kraju.

Andrzej Duda dla TVN24 – tabletka „dzień po”

Prezydent naszego kraju w rozmowie z TVN24 podkreślił po raz kolejny, że nie podpisze chorej i niebezpiecznej ustawy przyjętej przez Parlament związanej z zakupem tabletki „dzień po” bez recepty. Bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie sprawą priorytetową dodaje. Zdaniem Andrzeja Dudy niebezpiecznym byłaby sprzedaż tej tabletki osobom niepełnoletnim. Zaznacza jednocześnie, że nie ma nic przeciwko temu by była ona na polskim rynku ponieważ jest ona ogólnie dostępna. Prezydent dodał, że chcę tylko by wiedzę na temat zażycia tej tabletki miała matka lub ojciec dziecka.

Andrzej Duda dla TVN24 – prawo do zabijania

W ostatnim tygodniu Senat poparł Nowelizację Prawa Farmaceutycznego gdzie przewiduje się dostępność jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych dla osób powyżej 15 lat. Tabletkę ellaOne trzeba zażyć nie później niż 120 godzin od współżycia. Od lipca 2017 roku tabletka „dzień po” jest sprzedawana tylko na receptę. Po zmianie władzy trwają prace nad zniesieniem tego przepisu. Andrzej Duda nie godzi się na liberalizację prawa aborcyjnego ponieważ według niego to prawo do zabijania. Dzisiaj ustawa przewiduje, że ciąże można przerwać w razie jakby było zagrożone życie matki. Daje to pełne bezpieczeństwo zdrowia matki. Moim zdaniem nie ma mowy na jakiekolwiek referendum w przypadku życia i śmierci.

Andrzej Duda dla TVN24 – kompromis aborcyjny

W listopadzie zeszłego roku Lewica złożyła dwa projekty. Pierwszy to częściowa depenalizacja aborcji, a drugi to przerwanie ciąży do dwunastego tygodnia jej trwania. W lutym tego roku Trzecia Droga złożyła projekt, w którym chcę odwrócenia wyroku TK z 2020 roku. Jednocześnie koalicja PSL i Polski 2050 namawia do referendum w sprawie aborcji. Od 1993 roku nieprzerwalnie przez 27 lat obowiązywał tzw, kompromis aborcyjny, ale Trybunał Konstytucyjny zmienił go niecałe cztery lata temu. Zmiana ta doprowadziła do masowych protestów w naszym kraju.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tragicznym wypadku w Ględowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia