Emeryt z rentą inwalidzką ma być szefem policji, kolejny przekręt?

Emeryt z grupą inwalidzką

187

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Emeryt z rentą inwalidzką
Emeryt z rentą inwalidzką

Emeryt z rentą inwalidzką ma być szefem policji, kolejny przekręt? Michał Domaradzki jest przymierzany do funkcji komendanta policji. Bulwersujące w tym wszystkim jest to, że do tej pory Domaradzki oficjalnie był emerytem, a do tego pobierał jeszcze rentę inwalidzką od 2016 roku. W obecnym roku komisja zajmująca się przyznawaniem orzeczeń dziwnym trafem uznała, że ciężko chory jest zdrowy, cudowne uzdrowienie?

Emeryt z rentą inwalidzką ma być szefem policji, kolejny przekręt? – funkcja komendanta głównego

Michał Domaradzki dostał rentę ponieważ komisja w 2016 roku uznała, że jest inwalidą. Pojawia się tu pytanie jaki był wtedy skład owej komisji? Kolejną wątpliwość wzbudza dlaczego tak często Domaradzkiemu przedłużano grupę inwalidzką. MSWIA odmawia wyjaśnień powołując się na szczegółowe dane prawnie chronione. Takie samo jak nie większe poruszenie jest wśród funkcjonariuszy policji. Wielu z nich od wielu lat pracowało w służbie państwu i liczyło na awans. Tymczasem dowiadują się oni, że do funkcji komendanta głównego jest przygotowywany od niemal ośmiu lat emeryt (z całym szacunkiem do emerytów)!

Emeryt z rentą inwalidzką ma być szefem policji, kolejny przekręt? – autobusy miejskie

Następną bardzo ciekawą informacją jest jakoby nasz bohater ponad rok temu miał żądać od prokurator Ewy Wrzosek informacje dotyczące śledztwa dwóch autobusów miejskich, które miały wypadki w stolicy. Jeśli te zarzuty zostaną potwierdzone może to zablokować powołanie Domaradzkiego na komendanta głównego policji. „Rzeczpospolita” próbowała się skontaktować z Michałem Domaradzkim, ale bez oczekiwanego rezultatu.

Emeryt z rentą inwalidzką ma być szefem policji, kolejny przekręt? – Michał Domaradzki

Michał Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 w Skarżysku-Kamiennej), jest to polski nadinspektor Policji w stanie spoczynku. Pełnił funkcję komendanta stołecznego Policji w latach 2014-2015, a wcześniej lubelskiego komendanta wojewódzkiego Policji w 2013-2014.

 • Data urodzenia: 14 lipca 1973
 • Miejsce urodzenia: Skarżysko-Kamienna
 • Stopień: Nadinspektor Policji w stanie spoczynku
 • Funkcje:
  • Komendant stołeczny Policji (2014-2015)
  • Lubelski komendant wojewódzki Policji (2013-2014)
  • Pierwszy zastępca komendanta stołecznego Policji (2012-2013)
  • W listopadzie 2022 r. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zatrzymano go w związku z podejrzeniem nielegalnego udostępniania wiadomości niejawnych. Postępowanie dotyczy afery wokół zakładów chemicznych w Policach.
 • Jego nominacja na komendanta głównego policji budzi kontrowersje ze względu na jego wcześniejszą emeryturę i zarzuty prokuratorskie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Paul Alexander nie żyje

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia