Paul Alexander nie żyje

Paul Alexander nie żyje

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Paul Alexander nie żyje
Paul Alexander nie żyje

Paul Alexander nie żyje. Pomimo, że umarł 11 marca to dopiero dzisiaj media obiegła wiadomość, że nie żyje Paul Alexander, który niemal całe życie spędził w żelaznym płucu. Urządzenie to przyprawia o ciarki, ale 78-latkowi było niezbędne do życia ponieważ w latach 50-tych przechodził polio. Na początku tego miesiąca Alexander dowiedział się, że jest zarażony koronawirusem i potrzebna mu jest natychmiastowa hospitalizacja. Niestety dwa dni temu senior, który przez niemal 70 lat chodził z żelaznym płucem zmarł.

Paul Alexander nie żyje – całkowity paraliż

Paul Aleksander jako sześcioletnie dziecko zachorował na polio w wyniku czego doznał całkowitego paraliżu. W wyniku tego Alexander nie mógł oddychać i trzeba było mu zamontować urządzenie tzw, sztuczną wentylację umożliwiające oddychanie. Ponieważ zdarzenie to miało miejsce w latach 50-tych ubiegłego wieku to zdecydowano mu się podłączyć tzw, żelazne płuco co wtedy było wersją respiratora. Gdy wybuchła epidemia Covid-19 nie wynaleziono jeszcze szczepień dlatego osoby cierpiące na to co Paul Alexander dodatkowo narażone. Taka pomoc w oddychaniu nie zawsze się opłacała bo trzeba było po prostu leżeć i czekać aż nadejdzie poprawa. Wielu cierpiących na tę chorobę nie doczekawszy się poprawy umierało.

Paul Alexander nie żyje – Mia Farrow

Czasem jednak naprawdę żelazne płuco pomagało chorym i po pewnym czasie można było odstawić to urządzenie. Jedną z takich pacjentek była aktorka Mia Farrow, która spędziła osiem miesięcy w szpitalu podłączona do maszyny i udało się jej pokonać chorobę. Wiele osób takich jak Paul Alexander żyło jednak z żelaznym płucem niemal całe życie i jako niewyleczeni umierali.

Paul Alexander nie żyje – satysfakcjonujące życie

Paul Alexander przez większość swojego życia był uzależniony od żelaznego płuca z powodu polio. Aleksander zachorował na polio w 1952 roku w młodym wieku sześciu lat. Choroba poważnie osłabiła jego mięśnie oddechowe dlatego przez większość życia przebywał z żelaznymi płucami. Pomimo swojego stanu Aleksander prowadził satysfakcjonujące życie. Ukończył edukację uzyskując dyplom prawnika na Uniwersytecie Teksasu w Austin, a nawet kontynuował karierę prawniczą i napisał książkę. W ostatnich latach Alexander zyskał uznanie, dzieląc się swoimi doświadczeniami na platformach mediów społecznościowych, takich jak TikTok. W 2020 roku opublikował wspomnienia zatytułowane „Trzy minuty dla psa: moje życie w żelaznych płucach”.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Andrzej Duda dla TVN24

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia