Bon Energetyczny? Ceny za prąd w 2024.

Bon energetyczny dla najbardziej potrzebujących: Ministerstwo klimatu proponuje wsparcie dla najuboższych rodzin

172

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bon energetyczny dla najuboższych - Minister Klimatu zapowiada wsparcie dla czterech milionów gospodarstw

Minister Klimatu i Środowiska, Paulina Hennig-Kloska, w wywiadzie udzielonym tvn24.pl, zapowiedziała wprowadzenie bonu energetycznego oraz nowych mechanizmów rozliczeń dla gospodarstwa generujące własną energię fotowoltaiki. Te inicjatywy mają na celu wsparcie najuboższych rodzin oraz poprawę efektywności ekonomicznej inwestycji w odnawialne źródła energii.

Bon energetyczny, który może trafić nawet do czterech milionów gospodarstw, ma pomóc najbardziej potrzebującym w pokryciu kosztów związanych z energią. Minister podkreśliła, że nikt w Polsce nie powinien musieć wybierać między ciepłym posiłkiem a ciepłym domem. Planowany bon będzie adresowany głównie do jednoosobowych gospodarstw senioralnych oraz rodzin wielodzietnych, które znajdują się w sytuacji ubóstwa energetycznego.

Polska zmierza w kierunku odchodzenia od węgla – Minister Hennig-Kloska przedstawia długofalowe cele

Również prosumentów fotowoltaiki czekają zmiany. Minister Hennig-Kloska zapowiedziała przekazanie do prac rządowych ustawy o prosumentach, która ma poprawić sytuację tych osób w zakresie rozliczeń. Nowe rozwiązania mają być korzystne dla obywateli, choć nie będą to powroty do wcześniejszych regulacji. Projekt ustawy ma być poddany szerokim konsultacjom społecznym po zaakceptowaniu przez Radę Ministrów.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie zapomina także o długofalowych celach dotyczących ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Pomimo obecnego uzależnienia od gazu w okresie przejściowym, Minister Hennig-Kloska podkreśliła, że priorytetem jest odchodzenie od węgla, który jest głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza.

Priorytety Ministerstwa Klimatu – stabilność energetyczna, ograniczenie emisji, poprawa warunków życia obywateli

Jednak Ministerstwo Klimatu i Środowiska stoi również przed wyzwaniami dotyczącymi audytu po poprzednich rządach, podczas którego ujawniono liczne naruszenia. W szczególności grożące kary związane z programem Czyste Powietrze i wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej stawiają przed resortem ważne zadania.

Minister Hennig-Kloska podsumowała, że mimo licznych wyzwań, ich celem jest zapewnienie stabilności energetycznej kraju, ograniczenie emisji szkodliwych substancji, oraz wspieranie rozwoju zrównoważonej energetyki. Wszystkie zapowiedziane inicjatywy mają przyczynić się do osiągnięcia tych celów, przy jednoczesnym poprawieniu warunków życia obywateli.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia