MON za Błaszczaka dotował koła gospodyń wiejskich i Ojca Rydzyka

Bez wstydu i zakłopotania Lux Veritatis Rydzyka otrzymywał dotacje ze środków na obronność, to absurd?

440

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MON za Błaszczaka dotował koła gospodyń wiejskich i Rydzyka
MON za Błaszczaka dotował koła gospodyń wiejskich i Rydzyka

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) przyznało dotacje, które budzą kontrowersje. Lista beneficjentów zawiera fundację Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka 99tys zł, parafie oraz koła gospodyń wiejskich. Czy to właściwe wykorzystanie środków przeznaczonych na obronność kraju?

Dotacje od MON dla parafii rzymsko-katolickich, czy środki wydali na obronność?

Z publicznych środków, na kwotę ponad 1,7 mld zł, wsparto nie tylko instytucje wojskowe, ale też organizacje z daleka od spraw obronnych. Wśród największych beneficjentów znalazły się uczelnie wojskowe, co jest zrozumiałe, ale też nieoczekiwanie fundacja Rydzyka i gminy. Zwraca uwagę fakt, że dofinansowano Zakład Inwestycji NATO w Warszawie kwotą ponad 654 mln zł. Jednak obok tego, środki trafiły do prywatnych przedsiębiorstw i miejscowości związanych z politykami.

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” otrzymała ponad 4,8 mln zł. To przykład nieudanego projektu rządu, który nie spełniał oczekiwań w zakresie budowy promów. Fundacja Lux Veritatis oraz inne organizacje, związane z postaciami politycznymi, również znalazły się na liście beneficjentów. To budzi pytania o kryteria przyznawania takich dotacji.

W kontekście finansowania projektów lokalnych, środki trafiły do gmin, w tym Legionowa – miejsca pochodzenia Mariusza Błaszczaka, byłego szefa MON. Czy to przypadek, czy świadome działanie? Również ochotnicze straże pożarne, parafie i koła gospodyń wiejskich znalazły wsparcie. Choć ich rola w społecznościach jest ważna, trudno uzasadnić związek takich dotacji z obronnością kraju.

MON za Błaszczaka umacniał potencjał obronny Polski poprzez wsparcie finansowe dla Ojca Tadeusza?

W kontekście ogólnokrajowym, Polska otrzymała stosunkowo niewielkie środki z unijnego budżetu na produkcję amunicji. Ironiczny komentarz Błaszczaka na temat udziału Polski w programie unijnym pokazuje, jak daleko posunięta jest gra polityczna w kontekście obronności. Całość sytuacji rysuje obraz, w którym publiczne środki mogą być wykorzystywane niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Bez wstydu i zakłopotania Lux Veritatis Rydzyka otrzymywał dotacje ze środków na obronność, to absurd? Telewizja Trwam otrzymała 700tys zł na promowanie służby wojskowej. Pewnie dlatego że to dobra grupa docelowa!!! Warto zastanowić się, czy takie decyzje służą dobru publicznemu, czy interesom politycznym poszczególnych osób i grup.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia