Program Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – co usłyszymy w tym roku?

Tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej to występy uznanych gwiazd z kraju i świata

107

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

program Festiwalu Muzyki Filmowej, muzycy grają na skrzypcach w sali koncertowej
znamy już program Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Znamy już tegoroczny program Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Fani muzyki, kina oraz gier zostaną zaproszeni na prawdziwą ucztę. Nie zabraknie gwiazd z Polski i całego świata.

Już po raz kolejny Kraków stanie się stolicą muzyki filmowej, goszcząc gwiazdy światowego formatu, które zaprezentują najciekawsze ścieżki dźwiękowe z filmów, seriali i gier wideo. Tegoroczna edycja FMF odbędzie się w dniach 22-26 maja i zapowiada się niezwykle bogato w różnorodne wydarzenia.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie koncert „Traces of Memory”, poświęcony 30-leciu polskiej premiery „Listy Schindlera”. Usłyszymy oscarową muzykę Johna Williamsa w mistrzowskim wykonaniu Filharmonii Krakowskiej, a także utwory Krzysztofa Pendereckiego, Antoniego Komasy-Łazarkiewicza i zespołu Kroke, znanego z eksplorowania tradycji klezmerskiej. Koncert uświetni swoim występem Agata Szymczewska, jedna z najważniejszych polskich skrzypaczek, wykonując solowe partie skrzypiec. Tego samego wieczora usłyszymy również III symfonię Elliota Goldenthala.

Co jeszcze oferuje program Festiwalu Muzyki Filmowej?

Miłośnicy współczesnej muzyki filmowej będą zachwyceni International Gala: Individuals, podczas której zaprezentują się kompozytorzy średniego pokolenia, cieszący się już ogromnym uznaniem w branży. Daniel Pemberton („Spider-Man: Poprzez multiwersum”), Martin Phipps („Saltburn”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”), Rob Simonsen („Napoleon”) i Anthony Willis („Wieloryb”) zaprezentują swoje najnowsze dzieła w wykonaniu Sinfonietty Cracovii.

Z kolei podczas Polish Gala: Modern Roots będzie można odkryć najciekawsze polskie ścieżki dźwiękowe ostatnich lat. W programie m.in. suita z filmu „Chłopi” Jana A.P. Kaczmarka, która szturmem zdobyła sale kinowe, hipnotyzująca kompozycja Arkadiusza Reikowskiego z gry „Blacktail”, nagrodzona na Digital Dragons, oraz poetycki soundtrack Pawła Lucewicza do nowej wersji „Znachora”. Na scenie ICE Kraków wystąpią m.in. kobiece trio SVAHY, polsko-ukraińska grupa Zazula, Łukasz „L.U.C.” Rostkowski, Rebel Babel Film Orchestra i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej.

Elektroniczne brzmienia i utwory kameralne

Program Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zadowoli także fanów nieco innych brzmień. Miłośnicy muzyki elektronicznej będą mieli okazję usłyszeć Kebu, fińskiego kompozytora i performera znanego z precyzyjnego tworzenia dźwiękowych pejzaży. Podczas koncertu „Synthesizer Legends” w Klubie Kwadrat zaprezentuje on własne utwory oraz perełki lat 80., w tym tematy z „Top Gun”, „Terminatora” i „Łowcy androidów”. Na amatorów kameralnych brzmień czeka wyjątkowy koncert „Piano Chorale” w gmachu Filharmonii Krakowskiej. Pianista Aleksander Dębicz i Chór Polskiego Radia zaprezentują aranżacje motywów z takich filmów jak „Blade Runner 2049”, „Edward Nożycoręki” czy „Interstellar”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie Forum Audiowizualne, cykl spotkań z ekspertami z branży muzycznej i filmowej. W Galerii Kazimierz powstanie Miasteczko Festiwalowe z silent disco i projekcjami filmów.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia dostępnej pod tym linkiem.

Sprawdź, jak na Twoją jazdę wpływa muzyka w samochodzie.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia