Awaryjne lądowanie w Gdańsku

Awaryjne lądowanie w Gdańsku

110

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Awaryjne lądowanie w Gdańsku
Awaryjne lądowanie w Gdańsku

Awaryjne lądowanie w Gdańsku. Dzisiaj (28 marca) przed godziną 8 rano na lotnisku w Gdańsku miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu Cessna 510 Citation Mustang. Pilot maszyny zorientował się, że samolot ma otwarte podwozie. Na szczęście w całym zdarzeniu obyło się bez poszkodowanych poinformowała rzeczniczka lotniska Agnieszka Michajłow.

Awaryjne lądowanie w Gdańsku – wysunięte koła

Pilot samolotu w pewnym momencie zauważył, że koła samolotu są wysunięte lądując awaryjnie na gdańskim lotnisku, z którego wystartował. Rzeczniczka lotniska Agnieszka Michajłow potwierdziła tylko, że była to nieprzewidziana sytuacja. Samolot pierwotnie miał lecieć z Gdańska do Poznania, a jego start odbył się przed godziną ósmą. Gdy okazało się, że trzeba lądować w Gdańsku na wszelki wypadek wezwano wozy bojowe straży pożarnej jednak ich interwencja nie była konieczna. Cessna 510 Citation Mustang to często wybierany samolot biznesowy gdzie zmieści się dwóch członków załogi, a także czterech pasażerów.

Awaryjne lądowanie w Gdańsku – Cessna Citation Mustang


Cessna Citation Mustang to bardzo lekki odrzutowiec zbudowany przez Cessnę. Jest to najmniejszy członek rodziny odrzutowców biznesowych Citation. Produkcja Mustanga Citation zakończyła się w 2017 roku po zbudowaniu 479 samolotów. Jednakże pozostaje popularnym wyborem w przypadku sprzedaży używanych samolotów. Oto niektóre cechy Cessny 510 Citation Mustang: Ma zasięg 1340 mil morskich (2482 km). Może pomieścić maksymalnie sześć osób w tym czterech pasażerów i dwóch członków załogi. Napędzany jest dwoma silnikami turbowentylatorowymi Pratt & Whitney Canada PW615F. Maksymalna prędkość przelotowa wynosi 402 mil na godzinę (646 km/h).

Awaryjne lądowanie w Gdańsku – lotnisko w Gdańsku


Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (GDN) to międzynarodowy port lotniczy położony w dzielnicy Gdańska Matarnia, 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od Gdyni. Lotnisko w Gdańsku jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W 2019 roku lotnisko obsłużyło ponad 5 milionów pasażerów. Lotnisko w Gdańsku oferuje szeroką gamę połączeń lotniczych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest nowoczesnym lotniskiem, oferującym pasażerom szeroki wachlarz usług. Na lotnisku znajduje się m.in. terminal pasażerski, VIP, strefa wolnocłowa, restauracje, kawiarnie, sklepy, kantor wymiany walut, bankomaty, punkt informacji turystycznej, a także parkingi.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Andrzej Duda w Radziszowie, wielkim zainteresowanym Zbigniew Ziobro

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia