Tragedia w Strefie Gazy, nie żyje 7 pracowników World Central Kitchen.

Incident w Strefie Gazy - 7 pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen straciło życie w tragicznym izraelskim ataku.

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragedia w Strefie Gazy World Central Kitchen
7 wolontariuszy, w tym Polak zginęło w ataku


Siedmioro pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen (WCK), w tym z Polski, zginęło w izraelskim ataku w Strefie Gazy. Organizacja zawiesiła działalność w regionie – poinformowała WCK, która ma siedzibę w USA. Tragiczne wydarzenie w Strefie Gazy pochłonęło życie siedmiu pracowników WCK, budzi ogromne zaniepokojenie i smutek na całym świecie. Tragedia w Strefie Gazy, nie żyje 7 pracowników World Central Kitchen.

Tragedia w Strefie Gazy, nie żyje 7 pracowników World Central Kitchen.

Tragiczny incydent w Strefie Gazy porusza serca i wywołuje głęboki smutek na całym świecie. Rzecznik MSZ Paweł Wroński podczas konferencji prasowej we wtorek rano poinformował o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w wyniku izraelskiego nalotu. Informacje te przekazała głównie organizacja humanitarna World Central Kitchen (WCK), dla której pracowali zabici wolontariusze. WCK w swoim komunikacie potwierdziła, że siedmioro członków ich zespołu straciło życie w wyniku tego tragicznego ataku.

Według relacji rzecznika MSZ, wśród ofiar śmiertelnych są obywatele Wielkiej Brytanii, Australii i Polski. MSZ podjął starania w celu uzyskania oficjalnego potwierdzenia od rządu Izraela oraz wyjaśnień dotyczących tego zdarzenia. Pytany o szczegóły, Wroński zaznaczył, że dokładne dane będą mogły zostać podane dopiero po uzyskaniu oficjalnych informacji ze strony izraelskiej.

Niemniej jednak, rzecznik MSZ wyraził przekonanie, że strona polska będzie prowadziła dokładne dochodzenie w celu zrozumienia okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Podkreślił również, że Polska wielokrotnie opowiadała się za humanitarnym prowadzeniem tej wojny oraz przestrzeganiem praw osób cywilnych i organizacji humanitarnych.

Informacje o ataku, który pochłonął życie siedmiu pracowników WCK, potwierdzają również inne źródła. Reuters, Associated Press oraz portal „Times of Israel”. Według doniesień, atak miał miejsce w momencie, gdy konwój z pomocą humanitarną opuszczał magazyn. Dostarczono tam ponad 100 ton pomocy żywnościowej, przybyłej drogą morską z Cypru. Miała tego dokonać izraelska armia.

Reakcje świata

Premier Australii, Anthony Albanese, również zareagował na tę tragedię. Potwierdzając przy tym śmierć australijskiej pracowniczki WCK i domagając się, aby osoby odpowiedzialne za tę tragedię zostały pociągnięte do odpowiedzialności. Również Biały Dom oraz inne instytucje wyraziły głęboki smutek i zaniepokojenie tym tragicznym wydarzeniem. Podkreśliły też konieczność zapewnienia ochrony pracownikom organizacji humanitarnych.

Organizacja WCK wydała oświadczenie, w którym potwierdza tragiczną śmierć swoich pracowników i apeluje o zakończenie masowych zbrodni oraz zaprzestanie traktowania żywności jako broni.

Całe wydarzenie rzuca nowe światło na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom organizacji humanitarnych oraz pilnej potrzeby zakończenia przemocy w regionie. Oczekuje się, że dochodzenie w tej sprawie zostanie przeprowadzone rzetelnie. Pomoże to wyjaśnić okoliczności tej tragedii i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.


Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia