Pewnie jesteś ciekaw jak oceniano wniosek Profeto w Funduszu Sprawiedliwości.

Działania tej fundacji oraz proces przyznawania jej środków finansowych z Funduszu Sprawiedliwości otaczała aura tajemnicy i kontrowersji. Dziwnych zdarzeń które stopniowo zaczęły wyłaniać się na światło dzienne.

695

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ks Michał Olszewski
ks Michał Olszewski z fundacji Profeto

W sercu polskiego państwa rozegrał się dramat godny najmroczniejszych scenariuszy politycznych thrillera. Fundacja Profeto, instytucja bez doświadczenia w pomocy osobom skrzywdzonym przez przestępstwa. Mimo to otrzymała astronomiczną dotację w wysokości 43 milionów złotych. Skąd? Z Funduszu Sprawiedliwości, kwota ta w kolejnych latach wzrosła niemal dwukrotnie do ponad 98 milionów złotych. Wniosek Profeto nie powinien być nawet rozpatrywany! Tak podstawowe rzeczy jak zapis statutowy dyskwalifikowały składanie tego wniosku.

Sposób ubiegania się a potem oceny wniosku to coś jakby mistycznego na miarę wyglądu ks prezesa Profeto

Działania tej fundacji oraz proces przyznawania jej środków finansowych z Funduszu Sprawiedliwości otaczała aura tajemnicy i kontrowersji. Dziwnych zdarzeń które stopniowo zaczęły wyłaniać się na światło dzienne.

W centrum tego niepokojącego obrazu stoi Tomasz M., kluczowa postać współpracująca z prokuraturą. To on odegrał istotną rolę w procesie przyznawania środków. Jego decyzje, razem z działaniami innych urzędników, otworzyły drzwi do skarbców państwa dla fundacji. Fundacji która – jak się okazuje – nie spełniała podstawowych wymogów do otrzymania finansowego wsparcia na taką skalę. Mimo to jednak otrzymuje to wsparcie wraz z błogosławieństwem ministra.

Zawirowania wokół tej sprawy ujawniły głębokie pęknięcia w systemie nadzoru i kontroli państwowych instytucji finansowych. ABW i śledczy wkroczyli do gry, przeszukując domy i firmy w całej Polsce, w tym posiadłości znaczących postaci polskiej polityki. Atmosfera gęstnieje, gdy aresztowania dotykają kluczowych graczy sceny politycznej i kościelnej. Wskazuje to na możliwe powiązania pomiędzy władzą a instytucjami religijnymi w kontekście finansowania z niejasnych źródeł. Szkoda tylko że jedną z głównych postaci jest ówczesny minister sprawiedliwości pan Ziobro. Przeszukano jego dom, poniżej reakcje posłów.

Archipelag – wyspy wolne od przemocy …a kasa od nadzoru? – wniosek Profeto

Projekt „Archipelag – wyspy wolne od przemocy”, który miał być koroną działalności Fundacji Profeto, stał się symbolem przepychanek, niejasności i potencjalnych nadużyć. Pomimo braku doświadczenia i odpowiednich zapisów statutowych, fundacja ta została obdarowana ogromnymi środkami publicznymi. To nie tylko zbrodnia wobec zasad przejrzystości i uczciwości. To kuriozum w rozdzielaniu funduszy publicznych. Również zdrada zaufania obywateli, którzy oczekują, że ich pieniądze będą wykorzystywane na szczytne cele. Sama nazwa Fundusz Sprawiedliwości powinna być gwarantem uczciwej przejrzystości.

Tomasz M., Marcin Romanowski, Michał Woś oraz inni zaangażowani w tę sprawę, stali się postaciami tragicznymi w dramacie, który rozgrywa się na najwyższych szczeblach władzy. Ich działania, możliwe nadużycia i zaniedbania rzucają cień na cały system zarządzania funduszami publicznymi, prowokując pytania o moralność, etykę i odpowiedzialność tych, którzy powierzani są do pilnowania wspólnego dobra. Dodatkowo Pasterz w tym stadzie wiernych owieczek stał się WILKIEM! Przeczytaj powiązania księdza z Alior Bankiem.

Kiedy osoba duchowna nadużywa zaufania publicznego to bardzo niedobrze

W świetle tych wydarzeń, Polska stoi przed wyzwaniem nie tylko prawnym, ale i moralnym. Jak naprawić system, który pozwolił na takie nadużycia? Jak przywrócić zaufanie obywateli do instytucji państwowych? Ta historia jest przestrogą o konsekwencjach braku odpowiedzialności, transparentności i uczciwości w zarządzaniu publicznymi środkami.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia