Zalety przepraw promowych

Ani samolot, ani kolej nie zapewnia tak elastycznego podejścia do rodzaju ładunku. Przewoźnicy muszą niekiedy organizować przewóz materiałów konstrukcyjnych, które nie mieszczą się w ramach standardowych przesyłek.

117

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zalety przepraw promowych - Budowa polskich promów Ro-Pax dla Unity-Line
Zalety przepraw promowych

Szybka i sprawna realizacja transportu ma kluczowe znaczenie w kontekście zysków i zadowolenia klientów. W pewnych okolicznościach przewoźnik może wybrać między przeprawą promową, transportem drogowym czy samolotem. Poznaj najważniejsze zalety przepraw promowych w kontekście dalekich tras!

1. Przeprawa promowa zapewnia bezpieczeństwo dla ładunku

Im więcej przeładunków, tym większe ryzyko uszkodzenia towaru. W przypadku przepraw promowych produkty umieszczone w kontenerach nie są narażane na uszczerbek. Dzieje się tak dlatego, że eliminuje się konieczność przeładowania. Za wszystko odpowiedzialny jest jeden przewoźnik, a kontener umieszczany jest na podwoziu jednego pojazdu ciężarowego. To upraszcza cały transport i wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

2. Przeprawa promowa obniża koszty transportu

To kolejna kluczowa kwestia w kontekście sprawnej organizacji przewozu. W porównaniu do przesyłu zamówienia samolotem, czy wyboru trasy lądowej o dłuższym dystansie przeprawa promowa jest zdecydowanie najtańsza. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kwestii, np. priorytet przesyłki. Dla pilnych zamówień zorganizowanie transportu samolotem jest bardziej sensowne, a niekiedy nawet konieczne. Jednak w większości przewozów idealnym rozwiązaniem staje się właśnie prom. Pozwala na zmniejszenie poniesionych kosztów i jednocześnie nie opóźnia zamówienia.

3. Przesył szczególnych towarów i elementów oversize

Ani samolot, ani kolej nie zapewnia tak elastycznego podejścia do rodzaju ładunku. Przewoźnicy muszą niekiedy organizować przewóz materiałów konstrukcyjnych, które nie mieszczą się w ramach standardowych przesyłek. Wtedy oczywiście należy postarać się o uzyskanie dodatkowych zezwoleń. Jednak ich finalizacja nie jest procesem nadwyraz wymagającym. W zamian za to przewoźnik zyskuje przestrzeń dopasowaną do swojego ładunku, który może przewieźć na spory dystans właśnie przy pomocy przeprawy promowej.

4. Przeprawa promowa pozwala na odpoczynek kierowcy

To jasne, że kierowca może wykonać pauzę również podczas trasy lądowej. Jednak prom ma to do siebie, że zapewnia dodatkowe udogodnienia. Zwykle w cenie biletu jest również miejsce do odpoczynku w kabinie pasażerskiej oraz określona liczba posiłków. Kierowca może się odświeżyć i przygotować do kolejnych godzin jazdy do wyznaczonej lokalizacji. Oczywiście w tym czasie ładunek nadal pokonuje trasę, co jest niemożliwe, jeśli tylko jeden kierowca prowadzi pojazd ciężarowy drogą lądową.

5. Zmniejszenie kosztów w przypadku odwołania lub zmian w rezerwacji

Pod wpływem nieprzewidzianych sytuacji mogą nastąpić zmiany w terminach czy warunkach dostawy. Gdy konieczne jest przesunięcie rezerwacji lub jej odwołanie koszty nie są tak wysokie, jak w przypadku innych środków transportu. Dlatego również pod tym względem przeprawa promowa jest atrakcyjna dla przewoźników, którzy nie ryzykują ogromnych strat finansowych za odwołanie rezerwacji.

Powyższe zalety przepraw promowych to nie jedyne, które warto rozważyć przy decyzji o wyborze sposobu transportu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: https://promy24.com/

Zalety przepraw promowych - statek kontenerowy
Zalety przepraw promowych to niskie koszty i bezpieczeństwo ładunku

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia