Zaskoczenie w Gdyni. Kim jest Aleksandra Kosiorek, która wygrywa w I turze?

Do II tury wyborów na prezydenta Gdyni przeszła Aleksandra Kosiorek, reprezentująca Federację Gdyński Dialog, oraz Tadeusz Szemiot z Koalicji Obywatelskiej. To wydarzenie oznacza, że obecny prezydent Wojciech Szczurek, który kierował miastem przez ponad 25 lat, nie będzie uczestniczył w dalszej rywalizacji o fotel prezydenta. Kim jednak jest Aleksandra Kosiorek, która może objąć stanowisko prezydenta już w kwietniu?

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aleksandra Kosiorek – prawniczka i przedsiębiorczyni. Od 11 lat prowadzi swoją kancelarię, specjalizującą się w prawie medycznym. Jest autorką 4 publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów o tematyce prawnej.

Aleksandra Kosiorek, należąca do Federacji Gdyński Dialog, to doświadczona prawniczka, posiadająca tytuł radcy prawnego. Od 2013 roku współzarządza kancelarią prawną, gdzie jej specjalizacją jest prawo medyczne. Już od 11 lat poświęca się tej dziedzinie, zdobywając w niej znaczące doświadczenie.

„Od tego czasu działam na rzecz nie tylko Gdyni, ale również na rzecz praw kobiet, praw osób wykluczonych oraz praw obywatelskich” – tak przedstawia się na swojej stronie polityczka.

Aleksandra Kosiorek to nie tylko wybitna prawniczka, ale także aktywistka społeczna i zaangażowana obywatelka. Oprócz pracy w kancelarii prawniczej, poświęca wiele czasu na działalność charytatywną oraz wspieranie inicjatyw społecznych. Jest znana ze swojego zaangażowania w walkę o prawa pacjentów oraz poprawę jakości opieki medycznej. Jako prezydentka Gdyni mogłaby wprowadzić wiele innowacyjnych rozwiązań, które poprawiłyby jakość życia mieszkańców miasta oraz rozwój infrastruktury zdrowotnej. Jej determinacja i doświadczenie sprawiają, że wielu ludzi wierzy, iż będzie skuteczną i kompetentną liderką, gotową reprezentować interesy Gdyni na najwyższym szczeblu.

Aleksandra Kosiorek – kandydatka na prezydenta m. Gdyni / profil na FB

To ona może zostać prezydentem Gdyni

„W trakcie kampanii wyborczej Aleksandra Kosiorek wyraziła swoje zdecydowane zamiary dotyczące kandydatury na stanowisko prezydentki Gdyni. Podkreślała potrzebę wprowadzenia nowej energii, przełamania rutyny oraz skutecznego zarządzania w mieście. Wśród jej osiągnięć znalazł się udział w tworzeniu pierwszego projektu uchwały, który zakładał zapewnienie darmowej komunikacji publicznej dla dzieci. Dodatkowo, Kosiorek akcentowała swoje zaangażowanie w wyeksponowanie nieprawidłowości w działaniach władz miejskich oraz udzielała wsparcia prawnego różnym stowarzyszeniom działającym na terenie Gdyni.

Warto podkreślić, że Aleksandra Kosiorek nie miała związków z żadną partią polityczną. Choć niektórym posłankom udzielała wsparcia prawnego lub udzielała im doradztwa w kwestiach prawnych, nigdy formalnie nie przynależała do żadnej partii. Jej stanowisko opierało się na niezależności oraz dążeniu do realizacji konkretnych celów dla dobra miasta.”

Wszystko, co robiłem, robiłem z myślą o Was – komentuje Wojciech Szczurek

W drugą turę wyborów na prezydenta Gdyni przeszli Aleksandra Kosiorek z Federacji Gdyński Dialog oraz Tadeusz Szemiot z Koalicji Obywatelskiej. Ogromne zaskoczenie wywołał fakt, że obecny prezydent Wojciech Szczurek nie dostąpił możliwości ubiegania się o kolejną kadencję. Szczurek pełnił funkcję głowy miasta nieprzerwanie od 1998 roku (26 lat)


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia