Joe Biden czy Donald Trump – wielu Amerykanów nie wybiera żadnego

Według Amerykanów Joe Biden jest za stary a Donald Trump zbyt niebezpieczny

125

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Joe Biden czy Donald Trump - Trump ubrany w ciemno-niebieski garnitur przemawia w sądzie.
Joe Biden czy Donald Trump - jeden zbyt stary, a drugi niebezpieczny

Joe Biden czy Donald Trump? To pytanie stawiają sobie nie tylko mieszkańcy USA, ale także ludzie na całym świecie. Od wyboru Amerykanów w Listopadzie 2024 roku zależy bowiem bieg wielu spraw na całym globie.

Opinie Amerykanów na temat obecnego prezydenta i Donalda Trumpa budzą wiele emocji i dyskusji, zwłaszcza w kontekście zbliżających się listopadowych wyborów prezydenckich. Według najnowszych danych, Joe Biden nieznacznie zwiększył swoją przewagę nad swoim przeciwnikiem, co wydaje się mieć znaczenie dla wyborców w kluczowych stanach. Badania przeprowadzone przez agencję Reuters we współpracy z pracownią Ipsos pokazują, że gdyby wybory odbyły się teraz, 41 procent Amerykanów zagłosowałoby na Joe Bidena, a 37 procent poparłoby Donalda Trumpa. Warto jednak zauważyć, że 22 procent respondentów nie zadeklarowało jeszcze swojego wyboru lub w ogóle nie zamierza uczestniczyć w głosowaniu. Część z nich deklaruje, że nie interesuje ich żaden z kandydatów.

Joe Biden czy Donald Trump – jeden zbyt stary, a drugi niebezpieczny

Sondaż ten przynosi również istotne informacje dotyczące opinii publicznej na temat kandydatów. Wynika z niego, że wielu Amerykanów uważa obecnego prezydenta za zbyt starego, a Donalda Trumpa za niebezpiecznego.

Nawet wśród tych, którzy zamierzają głosować na Joe Bidena, większość określa go jako kandydata „zbyt starego”. Natomiast jego przeciwnika widzi się częściej jako „sprawnego psychicznie”. Biały Dom podkreśla zdolności obecnego prezydenta do sprawowania urzędu, wskazując na wyniki badań lekarskich, które potwierdzają jego dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Z kolei wiele osób uważa, że w porównaniu do obecnego prezydenta, Donald Trump jawi się jako bardziej ryzykowny kandydat, co może mieć wpływ na ich ostateczny wybór w listopadzie.

Niezależnie od tego, jakie są opinie na temat kandydatów, jedno jest pewne – zbliżające się wybory prezydenckie w USA zapowiadają się jako kluczowy moment dla przyszłości kraju. Dla wielu Amerykanów wybór między Joe Bidenem a Donaldem Trumpem będzie nie tylko kwestią polityczną, ale również moralną.

Czy problemy prawne Donalda Trumpa przeszkodzą mu w wyborach?

Jednym z głównych tematów dyskusji są również kwestie prawne dotyczące Donalda Trumpa. Aż połowa wyborców ze stanów niezdecydowanych twierdzi, że nie byłaby skłonna głosować na niego, gdyby został skazany w jakiejkolwiek sprawie kryminalnej. Tymczasem przed amerykańskimi sądami toczy się wiele spraw dotyczących nadużyć finansowych i politycznych. Donald Trump jest także oskarżony w postępowaniach dotyczących przestępstw na tle seksualnym. Wszystko zatem zależy od tego, czy kandydata na przyszłego prezydenta USA ochronią immunitety. O tym zaś zdecyduje Sąd Najwyższy.

Choć wielu mieszkańców USA ma zaufanie do Joe Bidena, to dla innych Donald Trump wydaje się być lepszym kandydatem. Jest młody, bardziej zdecydowany, sprawny i stanowczy. Przeszkodzić mogą mu jego problemy z prawem oraz fakt, że znacząca część obywateli USA uważa go za ryzykownego i niebezpiecznego.

Przeczytaj, co mówi Donald Trump o Polsce.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia