Ile Polacy wydali na ochronę Jarosława Kaczyńskiego przez ostatnie osiem lat?

Na tę kwotę składała się zapewne permanentna ochrona okolic domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu, siedziby PiS na Nowogrodzkiej oraz obstawa miesięcznic smoleńskich.

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Marcin Kierwiński i Jarosław Kaczyński (fot. Piotr Polak)

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marcin Kierwiński, ujawnił w trakcie środowego posiedzenia Sejmu kwotę wydatków na policyjną ochronę Jarosława Kaczyńskiego oraz związanych z jego działalnością wydarzeń. Według informacji przekazanych przez ministra. Na ochronę prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz jego imprezy wydano łącznie aż 35 milionów złotych w ciągu ostatnich ośmiu lat. Kierwiński podkreślił, że mimo różnych problemów finansowych, jakie napotykał resort, środki na ochronę Jarosława Kaczyńskiego zawsze były dostępne. To wywołało burzliwe dyskusje w Sejmie. Gdzie posłowie rozpatrywali wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA, który ostatecznie został odrzucony.

35 Milionów złotych na ochronę Jarosława Kaczyńskiego

W swoim wystąpieniu minister Kierwiński poruszył również inne kwestie związane z wydatkowaniem środków publicznych przez rząd PiS. Zaznaczył, że jedną z pilnych spraw do uregulowania po objęciu urzędu było uregulowanie zaległych faktur za benzynę dla policji. Jednakże, jak zauważył, na ochronę posła Kaczyńskiego zawsze znajdowały się środki, mimo że łączne zadłużenie policji wyniosło 185 milionów złotych. Przeciwko szefowi MSWiA podniesiono zarzuty, w tym polityczną odpowiedzialność za zamieszki podczas marcowego protestu rolników. Jednakże decyzją parlamentu wniosek o wotum nieufności został odrzucony.

Jarosława Kaczyńskiego mogło pilnować nawet 40 policjantów dziennie!

Analizując te wydatki, warto zauważyć, że na ochronę Jarosława Kaczyńskiego mogła być przeznaczona znaczna liczba funkcjonariuszy. Według danych TVN24 z maja 2021 roku. Okolica domu prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu mogła być pilnowana nawet przez 40 policjantów dziennie. W tym zarówno umundurowanych funkcjonariuszy, jak i tajnych agentów. W porównaniu, rok wcześniej w ochronę tego samego domu miało być zaangażowanych „tylko” 18 policjantów dziennie. To zapewne tylko niewielki wycinek kosztów związanych z ochroną Jarosława Kaczyńskiego. Obejmujący m.in. zapewnienie bezpieczeństwa wokół jego domu na Żoliborzu, siedziby PiS oraz obstawy podczas miesięcznic smoleńskich. Kontrowersje wokół tych wydatków podkreślają złożoność relacji między służbami a politykami oraz kwestie związane z alokacją środków publicznych.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia