Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu.

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu
Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu. Centralne Biuro Śledcze Policji po przyjeździe do Polski zatrzymało prezesa spółki Orlen Trading Switzerland GmbH. Za mężczyzną był wydany list gończy, a miało to związek z byciem członkiem w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT. Jednak to tylko jeden z grzeszków tego prezesa możemy się dowiedzieć od dziennikarzy radia ZET.

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu – zaniepokojenie Donalda Tuska

Wraz z początkiem marca Premier Donald Tusk na konferencji prasowej dał do zrozumienia, że zaniepokoi go sytuacja w Orlenie. Tusk uwagę skupił na spółce OST, którą założył Orlen jednak mimo to rząd Mateusza Morawieckiego skutecznie nie interweniował pomimo ostrzeżeń. Lider obecnie rządzących naszym krajem obawia się, że działalność spółki OST może narobić Polsce poważnych kłopotów. 9 kwietnia Orlen podał w informacji giełdowej, że obciążenie koncernu będzie wynosić 1,6 miliarda złotych. Orlen Trading Switzerland GmbH czyli szwajcarska spółka zależna Orlenu dała do zrozumienia, że ma to związek z nieprzewidywalnym kosztem wynikającym z niemożliwości odzyskania przedpłat za ropę.

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu – zatrzymanie szefa szwajcarskiej spółki

Pod koniec lutego służby zatrzymały ówczesnego szefa szwajcarskiej spółki zależnej Orlenu. CBŚ zatrzymało Prezesa spółki OTS o inicjałach S.A z podejrzeniem przestępstw podatkowych. Następnie usłyszał on zarzuty w związku z udziałem w grupie przestępczej, wyłudzenie podatku Vat, poświadczenie nieprawdy oraz pranie brudnych pieniędzy. Wszystko to jednak nie miało nic wspólnego z działalnością Orlenu ani dla Orlenu jak podkreślają dziennikarze Radia ZET. Za byłego prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu wpłacono kaucję w wysokości 250 tysięcy złotych dzięki czemu wyszedł na wolność. Nie jest on już ani pracownikiem Grupy Orlen ani prezesem Orlen Trading Switzerland GmbH. Każda osoba zatrudniona w koncernie przechodzi rekrutację zgodnie ze wszystkimi procedurami odpowiedział były prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek na pytanie o zatrudnienie S.A. w Grupie Orlen.

Zarzuty wobec prezesa szwajcarskiej spółki Orlenu – komentarz Daniela Obajtka

Niech pan redaktor zapyta Ministra Sienkiewicza kiedy będzie można przeczytać raporty w sprawie OTS na temat czego niedawno pisałem na portalu X. Wtedy wszyscy będą wiedzieli czemu założono spółkę traderską i komu przeszkadzała kończy Daniel Obajtek.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Historię i Teraźniejszość zastępuje Edukacja Obywatelska

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia