Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska

Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska
Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska

Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska. Barbara Nowacka i Katarzyna Lubnaer zapowiadają wycofanie ze szkół krytykowanego przez obecną władze Historii i Teraźniejszości. Zamiast HIT-u ma pojawić się Edukacja Obywatelska. Według Nowackiej dla dzieci ważne jest także by znały tą najnowszą historię, co nas otacza, funkcjonowanie państwa, samorządu. Ministra zaznacza, że w podręczniku znajdzie się nie tylko historia Polski, ale i naszego miejsca na mapie. Trzeba pokazać, że jest się patriotą, a nie tylko o tym mówić. Patriotyzm to m. in. udział w wyborach, szacunek dla innych poglądów czy troska o ojczyznę. Natomiast wiceministra edukacji narodowej Katarzyna Lubnaer przypomina, że przed wyborami parlamentarnymi obecna władza zapowiadała odpolitycznienie szkól oraz wymianę kuratorów oświaty.

Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska – 2 godziny tygodniowo

Jak obiecaliśmy tak zrobimy, od 1 września ze szkół zniknie Historia i Teraźniejszość, przedmiot bardzo upolityczniony mówi Lubnaer. HIT zastąpiony zostanie przez Edukację Obywatelską. Wiceministra edukacji narodowej zaznacza przy tym, że nowy przedmiot pojawi się w szkołach dopiero od drugiej klasy tak aby uczniowie oraz nauczyciele mieli czas się przygotować. Podręcznik od Edukacji Obywatelskiej będzie mówił m. in. o konstytucji i demokracji. Nie potrafię sobie wyobrazić by młoda osoba nie wiedziała kim był Lech Wałęsa czy co to była katastrofa smoleńska powiedziała Nowacka. Planowo mają być 2 godziny tygodniowo tego przedmiotu w drugich klasach ponadpodstawowych.

Nowy przedmiot w szkołach. Historię i teraźniejszość zastąpi Edukacja Obywatelska – pierwsza pomoc

W podręczniku znajdziemy także jak udzielić pierwszej pomocy, a zajęcia praktyczne będą prowadzone przy pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP jednak nie będzie prowadził zajęć tylko uczył nauczycieli jak dobrze to wykonywać, a oni tą wiedzą obdarzą swoich podopiecznych dodaje Lubnaer. Chcielibyśmy żeby każde dziecko w klasach 1-3 wiedziało jak zachować się w takiej sytuacji kończy wiceszefowa resortu edukacji.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Goncalo Feio szkoleniowcem Legii

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia