PO co wam to było. Kiedy Donald Tusk mówi prawdę?

PO co wam to było. Kiedy Donald Tusk mówi prawdę? Wieloletnie doświadczenia podpowiadają że trudno za mim trafić. Tak też było z murem na granicy z Białorusią którą miał rozbierać, teraz się nim chwali.

196

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PO co wam to było. Kiedy Donald Tusk mówi prawdę. Bariera na granicy polsko-białoruskiej.
PO co wam to było. Kiedy Donald Tusk mówi prawdę. Bariera na granicy polsko-białoruskiej.

Jak to u Donalda Tuska bywa nie wiadomo kiedy mówi prawdę, i PO co wam to było. Donald Tusk wyrażał różne opinie na temat muru na granicy z Białorusią w różnych okresach. W 2021 roku, podczas debaty nad specustawą dotyczącą budowy muru, Tusk stwierdził, że Koalicja Obywatelska nie poprze budowy zapory. W sierpniu 2021 roku, w kontekście kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, Tusk wyraził wątpliwości co do skuteczności i zasadności budowy muru, mówiąc, że rząd nie jest w stanie zbudować skutecznej zapory”.

Wtórowała Donaldowi Tuskowi wtedy europoseł Ochojska. Jej wypowiedzi nie powinno się komentować, ale należy je przytoczyć gdyż ktoś taki może znowu ubiegać się o mandat do PE. ” Ochojska stwierdziła w Radiu Zet, że „mur na polsko-białoruskiej granicy powinien być rozebrany”. Później nie było lepiej, ponieważ w radiu TOK FM założycielka PAH sugerowała, że „polscy leśnicy mogli pomagać usuwać z lasów przy granicy ciała zmarłych migrantów oraz, że mogą być one zakopane „w jakimś zbiorowym grobie”. O wypowiedziach celebrytów i innych polityków nie warto wspominać.

Gwoli przypomnienia, w Sejmie 14 października 2021 – budowę muru poparło 274 posłów: PiS, Koalicja Polska i Konfederacja, posłowie Porozumienia, Kukiz’15, Polskich Spraw i trzej posłowie niezrzeszeni.

Przeciw było 174 – z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 i poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla (niezrzeszony). Jeden poseł, Bogusław Sonik z KO, się wstrzymał.

Przed wyborami w 2023 roku Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka powiedział. „Jeśli przyjdą nowe siły do władzy, wtedy jest nadzieja, że nastąpi jakiś restart. I dalej, że jest nadzieja, że kiedy partia Tuska dojdzie do władzy to „weźmie sprawy w swoje ręce i naprawi relacje”. 

Mur, PO co wam to było, Donald Tusk i druga strona medalu
Mur, PO co wam to było, Donald Tusk i druga strona medalu

PO co wam to było, Donald Tusk i druga strona medalu

I to pokrótce była jedna strona medalu, wczoraj zaś Donald Tusk ogłosił drugą stronę.

Donald Tusk po spotkaniu z premier Estonii powiedział. „Mamy coraz więcej sygnałów, że reżim Łukaszenki chce wykorzystać ponownie kwestię presji na naszą granicę wschodnią dla uzyskania celów politycznych, dezintegracji, destabilizacji oraz własnego pseudopaństwowego biznesu”. Tusk wspomniał, że nielegalna migracja i kontrola granicy będą tematami rozmów z politykami, którzy przyjechali do Warszawy.

PO co wam to było, a może teraz Donald Tusk mówi prawdę? Jak można pochwalić PiS

I na koniec zdania które mogą być kompletnym szokiem zwłaszcza dla twardego elektoratu. Donald Tusk przypomniał, że Polska jest jednym z liderów dozbrajania się. Zaznaczył, że swoje zasługi w tej dziedzinie ma poprzedni rząd. „Polska jest w absolutnej czołówce państw, które do tej pory zdecydowały się na dozbrajanie. To było też za czasów moich poprzedników„. „Polska od pierwszych dni wojny dała Ukrainie wszystko to, co było możliwe, a nawet więcej”. Ile w tych słowach szczerej wypowiedzi, to trudno ocenić. Pewne jest jedno że premier Donald Tusk zdanie zmienia wtedy kiedy jest to wygodne, o czym mogliśmy się przekonać przez kilkanaście poprzednich lat.

Na zakończenie zachęcam do  lektury artykułu Donald Tusk rekomenduje wzrost VAT-u na żywność do 5 procent

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia