J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka „Harrego Pottera” krytykuje Daniela Radcliffe”a i Emme Watson

J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka "Harrego Pottera" krytykuje Daniela Radcliffe"a i Emme Watson

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka Harrego Pottera krytykuje Daniela Radcliffe i Emme Watson
J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka Harrego Pottera krytykuje Daniela Radcliffe i Emme Watson

J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka „Harrego Pottera” krytykuje Daniela Radcliffe”a i Emme Watson. J.K. Rowling czyli Joanne Kathleen Rowling jest znana na całym świecie głownie z wydania ponad 20 lat temu sagi o „Harrym Potterze”. Brytyjska autorka jest także znana ze swoich homofobicznych poglądów wobec osób transpłciowych z czym się nie kryje. Tym razem jednak za dyskryminujące poglądy J.K. Rowling skrytykowali Daniel Radcliffe i Emma Watson czyli aktorzy wcielający się w filmie o znakomitym czarodzieju w postacie Harrego Pottera i Hermiony Granger. Joanne Kathleen Rowling zapowiada, że nigdy nie wybaczy tych słów tej dwójce.

J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka „Harrego Pottera” krytykuje Daniela Radcliffe”a i Emme Watson – obrona osób transpłciowych

J.K. Rowling nie ma zamiaru wycofywać się ze słów o transfobicznych poglądach poza tym i tak teza poszła już w świat. Brytyjski „The Independent” poinformował, że Rowling krytykuje gwiazdy, które „używają swoich platform” by namawiać dzieci i młodzież do zmiany płci. Rowling w swojej krytyce szczególnie wskazuje na Daniela Radcliffe”a i Emme Watson czyli osoby grające „Harrego Pottera” i „Hermiony Granger”. Autorka zapowiedziała, że nigdy tego im nie wybaczy choćby mieli błagać ją o wybaczenie co zapowiada poważny konflikt między nimi. Radcliffe w 2020 roku na łamach Trevol Projekt wyraził swoje poparcie dla kobiet transpłciowych. Powiedział, że są to zwykłe, normalne kobiety, które mają prawo do życia tak jak każdy inny człowiek. Do słów „Pottera” przyłączyła się Emma Watson przekonując by nie dyskryminować osób transpłciowych

J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka „Harrego Pottera” krytykuje Daniela Radcliffe”a i Emme Watson

Pedriatka Hilary Cass zwróciła uwagę na większą liczbę osób zgłaszających się do niej, które kwestionują swoją płeć. Doktor Cass w raporcie podkreśla, że dzieci i młodzież zmagające się z problemem własnej osobowości, a także osoby transpłciowe są objęte zbyt małą opieką medyczną. Według Cass wielu lekarzy i specjalistów w dziedzinie nie chce wypowiadać się publicznie o problemie obawiając się reakcji świata, linczu. Tymczasem przedwczoraj (10 kwietnia) na platformie X (dawny Twitter) Rowling po raz kolejny podzieliła się swoimi poglądami. J.K. Rowling po raz kolejny potępiła znane osoby oraz Watson i Radcliffe”a za poparcie dla praw osób transpłciowych. W reakcji na komentarz jednego z internautów dającego do zrozumienia, że Daniel Radcliffe i Emma Watson powinni przeprosić Rowling za swoje zachowanie autora powiedziała: Ja tego nie potrzebuje, a owe przeprosiny niech zostawią oni dla bezbronnych kobiet, które ciężko walczyły o swe prawa.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o zawiadomieniu zespołu Romana Giertycha do prokuratury

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia