Od rana próbowali „przykleić” się do asfaltu. Ostatnie Pokolenie utrapieniem stołecznej policji

W poniedziałkowy poranek aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie zablokowali dwa mosty w Warszawie: Świętokrzyski i Śląsko-Dąbrowski.

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Od rana próbowali
Od rana próbowali "przykleić" się do asfaltu. Ostatnie Pokolenie utrapieniem stołecznej policji

Ich celem było zwrócenie uwagi na pilną potrzebę transformacji systemu transportowego i zainwestowania w lokalny transport publiczny.

Akcja rozpoczęła się niedługo po godzinie 8:00, kiedy to grupa aktywistów rozwinęła banner na moście Świętokrzyskim i usiadła na jezdni w kierunku centrum. Wezwani na miejsce policjanci poprosili ich o opuszczenie drogi, jednak bezskutecznie. W związku z tym funkcjonariusze siłą usunęli protestujących z jezdni.

Podobna sytuacja miała miejsce na moście Śląsko-Dąbrowskim. Zgromadzeni próbowali przykleić się do jezdni specjalnym klejem, ale ten nie zadziałał.

Aktywiści z Ostatniego Pokolenia domagają się od rządu przeznaczenia 100% środków z budżetu przeznaczonych na budowę autostrad na rozwój lokalnego transportu publicznego. Postulują również wprowadzenie jednego biletu na cały transport publiczny w Polsce w cenie 50 zł miesięcznie.

„Jesteśmy w kryzysie klimatycznym, a rząd wciąż inwestuje w szkodliwe dla środowiska autostrady” – mówi jeden z aktywistów. „Potrzebujemy pilnej transformacji systemu transportowego, aby chronić naszą planetę i zapewnić wszystkim dostęp do czystego i przystępnego transportu.”

Poniedziałkowa akcja to kolejny akt protestu grupy Ostatnie Pokolenie, która w ostatnim czasie zorganizowała szereg akcji wymierzonych w rządową politykę transportową. W marcu aktywiści zakłócili koncert w Filharmonii Narodowej, a także oblali farbą pomnik Syrenki Warszawskiej.

Działania Ostatniego Pokolenia spotykają się ze sprzeczną reakcją. Niektórzy wspierają ich postulaty i doceniają ich odważne działania na rzecz ochrony klimatu. Inni krytykują ich metody, uważając je za uciążliwe i dezorganizujące życie codzienne mieszkańców.

Artykuł jest aktualizowany.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia