Pierwsza w Europie fabryka chińskich samochodów stała się faktem

Firma Chery International poszła na skróty i otwiera, zamkniętą fabrykę Nissana.

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

fabryka chińskich samochodów - na pełnej dymu scenie, stoi srebrna pół-ciężarówka, to EBRO pick-up
Czy tak będzie wyglądał pick-up reaktywowanej marki EBRO?

Kolejny chiński koncern motoryzacyjny, znalazł sposób na ominięcie przygotowywanych przez Unię Europejską sankcji, które mają dotyczyć chińskich marek samochodowych eksportowanych z Chin. Wcześniej w mediach zagościła informacja o zamiarze zbudowania przez koncern BYD, fabryki osobowych samochodów elektrycznych w Węgierskim Szeged. Sporządzono już umowę przedwstępną, a fabryka ma powstać na obszarze 300 hektarów. Chiński koncern Chery, poszedł inną drogą. Fabryka chińskich samochodów

Fabryka chińskich samochodów

Pomimo, że Chery International powstało zaledwie 25 lat temu, dzisiaj może pochwalić się posiadaniem zakładów produkcyjnych w 10 krajach, oraz sprzedażą liczoną w milionach egzemplarzy. Kontynuując swoją światową ekspansję, w piątek 19 kwietnia doszło do symbolicznego otwarcia pierwszej, europejskiej fabryki chińskich samochodów osobowych. W barcelońskiej uroczystości, wziął udział premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Chery Auto stworzyło spółkę joint venture z hiszpańskim producentem aut EV Motors, będącym właścicielem dawnego, zamkniętego zakładu Nissana w Barcelonie. EV Motors upatruje w tej współpracy, możliwości wskrzeszenia lokalnej, samochodowej marki EBRO. Zgodnie ze swoimi planami Chery Auto, ma zamiar jeszcze w tym roku rozpocząć w Barcelonie, produkcję dwóch wersji SUV-a Omoda 5, spalinowej i elektrycznej.

Kiedy Japończycy zamknęli fabrykę Nissana w 2021 roku, pracę straciło 3 tysiące pracowników. Chery Auto, chce w uruchamianym na nowo zakładzie, zatrudnić ok. 1250 osób z doświadczeniem zdobytym w Nissanie. Początkowo w EBRO Factory, bo tak będzie nazywać się fabryka, produkowanych będzie ok. 50 tys. pojazdów elektrycznych rocznie. Później, do 2029 roku EBRO Factory ma osiągnąć roczną wydajność produkcyjną 150 tys. samochodów. Pozwoli to Chery Auto eksportować samochody na rynki europejskie i światowe.

Jak poinformował Guibing Zhang, wiceprezes grupy Chery, na terenie EBRO Factory już pracuje 150-osobowa załoga, która stopniowo będzie się powiększać i będą uruchamiane kolejne linie produkcyjne.

Mogło ci umknąć: CYBERTRUCK Elona Muska ma groźną niedoróbkę – problem dotyczy blisko 4000 samochodów

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia