Premier Sunak w Warszawie. Dramatyczne ostrzeżenie dla Putina!

To m.in. cztery miliony sztuk amunicji i 400 pojazdów .

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Premier Sunak w Warszawie
Czy to będzie dobrze wykorzystane wsparcie?

Brytyjski premier ogłosił rekordowe wsparcie wojskowe dla Ukrainy podczas swojej wizyty w Polsce. Rishi Sunak poinformował o zobowiązaniu się do udzielenia pomocy o wartości 500 milionów funtów, która obejmie m.in. 400 pojazdów, 1600 pocisków, 60 łodzi oraz cztery miliony sztuk amunicji. To największy jak dotąd pakiet wsparcia dla Kijowa, zgodnie z informacją przekazaną przez Downing Street.Premier Sunak w Warszawie. Dramatyczne ostrzeżenie dla Putina!

Premier Sunak w Warszawie. Dramatyczne ostrzeżenie dla Putina!

Premier Sunak podkreślił, że dalszy sukces Rosji w Ukrainie może zagrozić stabilności nie tylko tego kraju, ale także regionu jako całości, włączając w to Polskę. Dodał również, że siły zbrojne Ukrainy potrzebują pilnego wsparcia, dlatego też decyzja o udzieleniu pomocy została podjęta.

Pomoc dla Ukrainy obejmie różnorodne środki, w tym wsparcie finansowe na zakup amunicji, dronów oraz niezbędne naprawy. W ramach wsparcia pojawi się także 160 pojazdów „Husky” oraz taktyczne pociski manewrujące „Storm Shadow”. Premier podkreślił również, że spotkanie w Warszawie ma na celu pogłębienie więzi z polskimi partnerami nie tylko w kwestiach militarnej, ale również handlowych. Planowane jest trzykrotne zwiększenie wsparcia dla brytyjskich firm eksportujących do Polski.

Spotkanie w Warszawie: Pogłębianie współpracy obronnej i handlowej

W trakcie wizyty premier spotka się także z premierem Donaldem Tuskiem oraz szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, co jest kolejnym krokiem w budowaniu współpracy w obszarze obronnym oraz strategicznym między Wielką Brytanią a państwami sojuszniczymi.

W kontekście trwających walk na wschodzie i południu Ukrainy, gdzie sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i dochodzi do ciężkich starć między ukraińskimi siłami a rosyjskimi oddziałami, wsparcie międzynarodowe staje się kluczowe dla utrzymania stabilności i bezpieczeństwa w regionie.

Czytaj też o oczekiwaniach dotyczących wykorzystania broni i amunicji w artykule pt. Joe Biden wściekły na Ukrainę.

—–

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia