CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. mężczyzna podejrzany jest o korupcję

Agenci CBA zatrzymali osoby związane z władzami uczelni Collegium Humanum.

179

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. mężczyzna podejrzany jest o korupcję
CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. mężczyzna podejrzany jest o korupcję

CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. CBA zatrzymało Waldemara G. Mężczyzna podejrzany jest o korupcję. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 65-letniego Waldemara G., adwokata i rektora jednej z uczelni w stolicy Polski. Śledztwo dotyczy korupcji, a zatrzymanie Waldemara G. zlecił prokurator podkarpackiego pionu PZ Prokuratury Krajowej. Prokuratura Krajowa podała, że zarzuty jakie przedstawiono zatrzymanemu to powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 50 tysięcy złotych i usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 200 tysięcy złotych. Waldemarowi G. za te czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. mężczyzna podejrzany jest o korupcję – tymczasowe aresztowanie

Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy i na rozprawę będzie czekał w areszcie. CBA zatrzymało Waldemara G. 65-latek to adwokat i rektor Warszawskiej uczelni. mężczyzna podejrzany jest o korupcję.


Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) – CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) to polska służba specjalna, której zadaniem jest zwalczanie korupcji w życiu publicznym i gospodarczym. Działa na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Do zadań CBA należy:

 • Przeprowadzanie czynności operacyjno-rozpoznawczych w tym obserwacji, kontroli operacyjnej i techniki operacyjnej w celu wykrywania i zwalczania korupcji.
 • Prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach korupcyjnych.
 • Współpraca z innymi służbami specjalnymi, organami ścigania i instytucjami państwowymi w zakresie zwalczania korupcji.
 • Prowadzenie działalności edukacyjnej i profilaktycznej w zakresie przeciwdziałania korupcji.

Struktura CBA:

Na czele CBA stoi Szef CBA powoływany przez Prezesa Rady Ministrów. Szefowi CBA podlegają:

 • Zastępcy Szefa CBA
 • Dyrektorzy Biur
 • Naczelnicy Oddziałów
 • Na stronie internetowej CBA można znaleźć wiele informacji na temat korupcji, sposobów jej zwalczania i działalności CBA.
 • CBA prowadzi również kampanie edukacyjne i profilaktyczne mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat korupcji.
 • Każdy, kto ma wiedzę o korupcji może zgłosić ją do CBA.

CBA posiada delegatury w 16 miastach Polski.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o przygotowaniach Putina do wojny

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia