Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO
Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO. Niemal od początku pełnoskalowej wojny z Ukrainą czyli lutego 2022 roku prezydent Rosji Władimir Putin zaprzecza jakoby jego kraj miał zaatakować państwa NATO czyli również Polskę. Oczywiście nie należy wierzyć słowom rosyjskiego dyktatora na jakikolwiek temat co pokazał już wiele razy jak choćby to, że nie napadnie Ukrainy. Ostatnie fakty są jednak takie, że Rosjanie rozmieszczają taktyczną broń jądrową przy granicy z Finlandią. Mogłoby to wskazywać na przygotowania do konfrontacji z Sojuszem Północnoatlantyckim. Eksperci twierdzą, że w najbliższym czasie wojna z naszymi sąsiadami jest mało realna. Wskazuje na to chociażby to, że nie mogą sobie oni przy wsparciu NATO poradzić z samymi Ukraińcami. Jak jednak każdy zdążył zauważyć rosyjski tyran jest nieobliczalny nie wiadomo więc co mu przyjdzie do głowy.

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO – przygotowania do wojny

Dziennik „Izwiestia” doniósł, że rosyjskie wojska rozmieszczają w regionie Karelii graniczącym z Finlandią wyrzutnie rakiet iskander-m. Takie wyrzutnie mogą uruchamiać pociski manewrujące jak i balistyczne także te z głowicami nuklearnymi. Jest to część brygady rakietowej, która należy do składu Leningradzkiego Okręgu Wojskowego. Według byłego rosyjskiego dowódcy Floty Bałtyckiej Władimira Wałujewa to reakcja Putina na wstąpienie Finlandii do NATO. Na niekorzyść naszych wschodnich sąsiadów działa fakt, że granica między Rosją, a państwami NATO powiększyła się o kolejne 1300 km. Tymczasem sojusz w Europie dysponuje 700 haubicami, 700 moździerzami dużego kalibru i 100 systemami rakietowymi.

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO – współpraca obronna

W zeszłym roku Finlandia zawarła umowę ze Stanami Zjednoczonymi o współpracy obronnej. Dzięki temu Amerykanie zyskali aż 15 baz wojskowych gdzie mogą przechowywać sprzęt i amunicję. Są to cztery bazy lotnicze, port wojskowy i linia kolejowa na północy. Amerykańskie magazyny wojskowe znajdą się wzdłuż torów przy granicy z Rosją. Jest to zabezpieczenie na wypadek ataku ze strony tego państwa. Eksperci z Instytutu Badań nad Wojną (ISW) donoszą, że odtworzono Leningradzki Okręg Wojskowy, który zlikwidowano na początku 2010 r. Na być to dowodem na to, że Kreml szykuje się na konfrontację z Sojuszem Północnoatlantyckim. Na przygotowania Moskwy do wojny może wskazywać także ekspansja wojskowa i restrukturyzacja armii. ISW nie wie dokładnie kiedy może dojść do wojny, ale uważa, że głównie zależy to od tego ile Putin ma zamiar na to przeznaczyć pieniędzy.

Przygotowania Putina do wojny. Rozmieszczając nuklearną broń taktyczną Rosja szykuje się na wojnę z NATO

Prezydent Polski Andrzej Duda 19 marca powiedział, że według jego informacji atak Rosji na NATO może się wydarzyć już za 2, 3 lata. Tymczasem wcześniej Polskie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało, że może to być około 36 miesięcy. To samo powiedział duński minister obrony Troels Lund Poulsen. Jeszcze niedawno cała zachodnia granica Rosji była kontrolowana przez Zachodni Okręg Wojskowy. Dekret Władimira Putina z lutego podzielił ZOW na dwa okręgi. Od tamtej pory okręg moskiewski ma pod kontrolą granicę z Ukrainą i Polską, a okręg leningradzki będzie kontrolował północno-wschodnią granicę z NATO. Ma to pomóc armii rosyjskiej kontrolować walki w Ukrainie jak i jednocześnie prowadzić wojnę z krajami NATO, zauważa ISW.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o śmierci Jana Luberdy twórcy Blachotrapez

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia