Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez

184

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez
Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez

Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez. Dzisiaj (22 kwietnia) rano na facebooku zamieszczono informację o śmierci Jana Luberdy, założyciela firmy Blachotrapez. Wiadomość przyszła od rodziny zmarłego. Jan Luberda Blachotrapez założył wraz ze swoją żoną w 1995 roku, ale zaczątkiem tego była prywatna firma dekarska, która kryła dachy na Podhalu w latach 60. Z czasem zmarły już 79-latek dorobił się na przedsiębiorstwie milionów dzięki czemu stał się milionerem. Obecnie właścicielem firmy jest córka Jana Luberdy, Renata Luberda, ale nie prowadzi jej osobiście.

Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez – imperium

Blachotrapez jest jedną z największych firm blacharskich w naszym kraju, a sięga także do Rumunii i na Słowację. Jeszcze dwa lata temu Blachotrapez był sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz skoków narciarskich. Firma swoje fabryki ma na Podhalu i w Sękocinie pod Warszawą. Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas mąż, ojciec oraz twórca imperium Blachotrapez Jan Luberda. Jest to dla nas ogromna tragedia poinformowała rodzina zmarłego i pracownicy. Jan Luberda firmę Blachotrapez, która dziś to Grupa Blachotrapez założył wraz z żoną w 1995 r. choć już w latach 60. działała prywatna brygada dekarska, która kryła domy na Podhalu. Jan Luberda wówczas uznał, że najlepszą blachę wyprodukuje sam. Luberda sprowadzał więc półprodukty z hut w Krakowie i Koszycach na Słowacji i potem giął ją u siebie w „blachotrapez”, a później wytłaczał z niej blachodachówkę.

Nie żyje Jan Luberda. Był twórcą firmy Blachotrapez – jedna z największych firm

Dzisiaj Blachotrapez to jedna z największych firm w Polsce, która zatrudnia kilkuset pracowników, a jej przychody sięgają kilkuset milionów złotych. Obecnie firma stworzona przez Jana Luberdę jest obecna poza Polską w kilku europejskich krajach. Przez Pewien czas Luberda był też udziałowcem kompleksu basenów termalnych „Bania” w Białce Tatrzańskiej.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o kontrowersyjnej uczelni Collegium Humanum

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia