Donald Tusk ma zapalenie płuc – pilny komunikat CIR

Donald Tusk ma zapalenie płuc, niedawno obchodził swoje 67 urodziny.

235

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W czwartek, 12:20, Centrum Informacyjne Rządu wydało komunikat, informując o chwilowej niedyspozycji premiera Donalda Tuska. Jak podano, przyczyną ograniczenia aktywności publicznej premiera jest zapalenie płuc. Polski Premier będąc chory, został zmuszony do podjęcia leczenia, co spowodowało konieczność ograniczenia jego obecności na scenie publicznej. Donald Tusk ma zapalenie płuc – pilny komunikat CIR

Donald Tusk ma zapalenie płuc – pilny komunikat CIR

Ważną informacją przekazaną przez Centrum Informacyjne Rządu jest zapewnienie, że po zakończeniu leczenia premier Tusk wróci do swoich obowiązków. Jest to kluczowe, aby zapewnić stabilność i kontynuację działalności rządowej.

Donald Tusk  chory
Oficjalny komunikat Centrum Informacyjnego Rządu

Kilkanaście minut po ogłoszeniu komunikatu przez CIR, sam Donald Tusk zabrał głos w mediach społecznościowych, podkreślając swoją determinację do powrotu do pracy po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą. Premier zapowiedział szereg planowanych działań, w tym udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz rekonstrukcję rządu. Dodatkowo, jeszcze tego samego dnia ogłoszony zostanie plan pomocy dla rolników.

Warto podkreślić, że mimo choroby Donald Tusk nie zaniedbuje swoich obowiązków. Już wczesnym rankiem tego samego dnia premier pojawił się na posiedzeniu Sejmu. Wysłuchał wystąpienia Radosława Sikorskiego na temat kierunków polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku.

Jest to ważne ze względu na kontynuację działalności rządowej w obliczu krótkotrwałej niedyspozycji premiera. Jednakże, mimo obecności w Sejmie, Donald Tusk nie spotkał się z reporterami. Ograniczył swoją obecność publiczną jedynie do wysłuchania wystąpienia i skwitowania pytań uśmiechem.

Warto również zaznaczyć, że prezydent Andrzej Duda poinformował o wysłaniu zaproszenia do Donalda Tuska na spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie to ma się odbyć 1 maja, w 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Prezydent planuje omówić z premierem kwestie związane z przystąpieniem Polski do programu Nuclear Sharing oraz cele polskiej prezydencji w UE.

Ogólnie rzecz biorąc, choć choroba premiera Tusk ogranicza jego aktywność publiczną, to nie przerywa on jego zaangażowania w sprawy państwa. Zadeklarowany powrót do pracy po zakończeniu leczenia oraz planowane działania na najbliższe dni są dowodem determinacji premiera do kontynuacji działalności rządowej pomimo chwilowych trudności zdrowotnych.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia