Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA

Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA

148

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA
Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA

Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA. Wczoraj (25 kwietnia) wyszła na jaw informacja, że Prezydent Polski Andrzej Duda po raz kolejny sięgnął po prawo łaski, które ma każda głowa naszego kraju. Tym razem Prezydent Duda udzielił tego prawa dwóm byłym agentom Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Skazano ich w kontrowersyjnej sprawie związanej z tzw. aferą gruntową. Tymczasem z tego powodu oburzenia nie krył premier Donald Tusk. Na platformie X Tusk wyraził swoje oburzenie zaistniałą sytuacją i dodał, że jak tak dalej pójdzie to Prezydent ułaskawi cały PIS.

Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA – ułaskawienie agentów CBA

Obu byłych agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego skazano za udział w tzw, aferze gruntowej razem z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Różnica polegała na tym, że panów Kamińskiego i Wąsika, Andrzej Duda ułaskawił już jakiś czas temu. Natomiast wobec owych agentów tę procedurę wdrożył teraz. Byli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostali wtedy skazani na rok bezwzględnego więzienia. Do tej pory nie odsiadywali wyroku sądu ze względu na zdrowie poinformował dziennikarz TVN24 Łukasz Frątczak w „Czarno na białym”. Taką decyzją Prezydent RP wzbudził spore kontrowersje, a szczególnie naraził się na krytykę ludzi związanych z Platformą Obywatelską.

Andrzej Duda znów ułaskawia. Tym razem to dwaj dawni agenci CBA – krytyka Andrzeja Dudy

Jako pierwszy z polityków do sprawy odniósł się premier Donald Tusk, który skrytykował Prezydenta Andrzeja Dudę na platformie X. Tusk dodał, że jak tak dalej pójdzie to Prezydent ułaskawi wszystkich ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński z kolei zadaje sobie pytanie, czy któryś z agentów CBA trafi na listy do Parlamentu Europejskiego. Tomasz Trela poseł Lewicy kpi z reakcji Andrzeja Dudy. Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba określił ułaskawienie obu agentów jednym słowem „upadek”.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o utrudnieniach w stolicy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia