Minister zrobiony na stówkę na KLONA – Gwiezdne Wojny i cyfryzacja

Gwiezdna Wojny cz. II Atak Klonów czyli jak zrobiono min. Gawkowskiego na 100tys zł

230

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gawkowski zrobiony na Klona
Gawkowski zrobiony na Klona czyli Gwiezdne Wojny i Cyfryzacja

Na Klona, numer jak z Gwiezdnych Wojen ale w końcu trafiło na Ministra Cyfryzacji!!! Kiedy polityk zostaje ofiarą oszustwa samochodowego, światło dzienne ujrzały absurdalności związane z procedurami zakupu pojazdów w Polsce. Minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski, padł niedawno ofiarą oszustwa. Stracił 100 tysięcy złotych na zakupie podrobionego samochodu, z zapałem zabrał się za reformę prawa dotyczącego ochrony nabywców.

Gwiezdna Wojny cz. II Atak Klonów czyli jak zrobiono min. Gawkowskiego na 100tys zł

Okazuje się, że nawet minister, mimo dostępu do szerokich zasobów informacyjnych i wsparcia autoryzowanych serwisów, może paść ofiarą oszustwa. Gawkowski, odkrył, że zakupiony samochód posiada „klona” we Francji. W Polsce kupił podróbkę. Musiał stanąć twarzą w twarz z brutalną rzeczywistością biurokracji i prawnych pułapek.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy polscy obywatele stają się ofiarami fałszerstw numerów VIN. Problem jest znany od lat, a media i specjaliści od oszustw regularnie biją na alarm. Dariusz Korganowski, detektyw i były funkcjonariusz policji, komentuje: „To przykre, że trafiło na polityka ale i dobrze. Nie życzę nikomu takich kłopotów, ale zaangażowanie państwa naprawdę się tu przyda.”

Gawkowski obiecuje, że ta osobista lekcja nie pójdzie na marne. Minister zadeklarował dążenie do zmian w prawie. Zmian które pozwolą każdemu obywatelowi na sprawdzenie, czy samochód nie jest zarejestrowany pod tym samym numerem VIN w innym kraju Unii Europejskiej. „Będę zachęcał, żeby ludzie się do mnie zgłaszali, może potrzebny będzie pozew zbiorowy”. Tak stwierdził, sugerując, że jego zaangażowanie może zapoczątkować szerszą reformę w zakresie transakcji używanych pojazdów.

Na Klona nikt już nie zostanie zrobiony?

Nadchodzące zmiany wyeliminują luki prawne, które obecnie pozwalają na rozwój rynku „klonowanych” samochodów. To powoduje poważne straty finansowe i emocjonalne dla nabywców. Minister, mimo ogromnej frustracji i straty, wykorzystuje swoje doświadczenie do wprowadzenia pozytywnych zmian, które mogą ochronić przyszłych kupujących przed podobnymi nieprzyjemnościami.

Żartobliwie można by rzec, że minister stał się niechcianym bohaterem wszystkich tych, którzy padli ofiarą samochodowego oszustwa. Jego obietnica o nieodpuszczeniu sprawy, aż do skutecznego zakończenia, rysuje obraz człowieka stanu, który, mądry po szkodzie, postanowił wziąć byka za rogi. „Będą pozwy i roszczenia. Bez względu na to, ile będzie trwała sprawa, a zapewne lata, nie może być tak, że obywatel dokonuje zakupu czegokolwiek, sprawdza w dobrej wierze u producenta i na koniec wszyscy mówią – to nie moja wina,” zakończył minister.

Co za ironia, że potrzebny był aż ministerialny incydent, aby problem oszustw samochodowych znalazł swoje miejsce na agendzie politycznej. Być może to właśnie to zdarzenie będzie katalizatorem potrzebnych zmian, które zabezpieczą przyszłych kupujących przed pułapkami rynku wtórnego.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia