Sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu – film

Badacze historii dokonali szokującego odkrycia w dawnym domu Hermanna Goeringa w Wilczym Szańcu - pod podłogą znajdowały się szczątki pięciu osób

283

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu - bunkier
sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu zaskoczyło badaczy i leśników

Światem badaczy historii wstrząsnęło sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu – dawnej kwaterze Hitlera w Gierłoży.

Szczątki pięciu osób zostały odkryte przez zespół współpracujący z Fundacją Latebra z Gdańska podczas badań terenowych prowadzonych na tym obszarze. Informacja wstrząsnęła społecznością lokalną i otworzyła nowy rozdział w badaniach nad historią tego kontrowersyjnego miejsca. Choć odkrycia dokonano 24 Marca tego roku, to dopiero teraz można było o nim powiadomić opinię publiczną. Stało się tak, gdyż dotąd trwało śledztwo prokuratury i policji. Szczątki zostały odnalezione w dawnym domu Hermanna Goeringa – prominentnego członka reżimu nazistowskiego. Znajdowały się one na głębokości 10-15 centymetrów pod ziemią, na obszarze, gdzie kiedyś była podłoga budynku. Znalezisko to wywołało natychmiastową reakcję służb. Prokuratura uznała, że są to ofiary okołowojenne. To jednak nie zaspokoiło ciekawości badaczy, którzy dążą do rozwikłania makabrycznej tajemnicy.

Sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu – szczątki pięciu osób

Według ustaleń nadleśniczego Zenona Piotrowicza, który jest gospodarzem Wilczego Szańca, szczątki należą do pięciu osób, w tym niemowlęcia, dziecka oraz trzech dorosłych. Co jednak jeszcze bardziej zaskakujące, znaleziono je pozbawione dłoni i stóp. Brakowało również jakichkolwiek dodatkowych artefaktów, typowych dla miejsc pochówku. To sugeruje, że ofiary mogły zostać pochowane nagie. Zakończenie śledztwa nie przekonuje badaczy i osób zajmujących się historią Wilczego Szańca. Zenon Piotrowicz stwierdził: „Znalezisko jest sensacją. Chcemy nadal współpracować z prokuraturą, bo kluczowym w rozwiązaniu tej zagadki byłoby ustalenie daty pochówku: czy pochodzi on z lat 20. XX wieku, czy z 1940 roku albo z 1945 roku.”. Pojawia się wiele hipotez dotyczących zamordowania pięciu osób w tym miejscu. Najbardziej sensacyjna mówi o tym, że szczątki należą do ofiar okultyzmu praktykowanego przez nazistów. Jest ona jednak najmniej prawdopodobna.

Kim były ofiary zbrodni?

Zenon Piotrowicz podkreśla, że bardziej prawdopodobna jest teoria wiążąca śmierć tych osób z zamieszkami wojennymi. Istnieje również hipoteza, iż mogą to być ofiary reżimu sowieckiego, które weszły na terytorium Wilczego Szańca po jego opuszczeniu przez Niemców. Nadleśniczy sugeruje, że sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu to wynik zbrodni dokonanej przez NKWD. Stwierdził: „Po wysadzeniu przez Niemców Wilczego Szańca w styczniu 1945 roku, po wejściu wojsk radzieckich, w byłej kwaterze Hitlera Wilczy Szaniec stacjonowało przez pół roku NKWD, szukając różnych dokumentów, pamiątek, skarbów. Jeśli ktoś tam się wówczas przypadkowo pojawił, to bez tłumaczenia był likwidowany; być może była to rodzina mówiąca po niemiecku, która została rozstrzelana. Zima 1945 roku była bardzo mroźna, więc by pochować ciała najłatwiej było odgarnąć trochę piasku w pobliskim budynku.”.

Przedstawiciel fundacji Latebra umieścił w internecie film dokumentujący znalezisko. Można go obejrzeć pod tym linkiem.

Dom Hermanna Goeringa

Dawny dom Goeringa to miejsce pełne historii i tajemnic. Obiekt ten, będący świadkiem czasów nazistowskiej okupacji, nadal wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu stawia przed badaczami kolejne pytania dotyczące przeszłości tego miejsca. Marszałek Rzeszy, Hermann Goering, w Wilczym Szańcu posiadał 2 budynki – schron i dom, w którym mieszkał podczas pobytu w kwaterze Hitlera. Dom był najbardziej okazały. Pozostałe obiekty były wręcz ascetyczne. Warto przypomnieć, że Herman Goering kochał przepych. Kolekcjonował dzieła sztuki, obrazy i rzeźby. W jego domu znajdowały się także trofea myśliwskie oraz ozdobne posadzki i kominki.

Wilczy Szaniec jest otwarty podczas majówki, ale do miejsca znalezienia szczątków nie ma dostępu. Fundacja Latebra oraz nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo proszą mieszkańców okolicy i regionalnych historyków o udzielanie informacji mogących pomóc w rozwikłaniu tej mrocznej zagadki.

Przeczytaj także o dziesięciu największych zbrodniarzach świata.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia