Legia Warszawa Radomiak Radom

Legia Warszawa Radomiak Radom

101

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legia Warszawa Radomiak Radom
Legia Warszawa Radomiak Radom

Legia Warszawa Radomiak Radom. Dzisiaj równo o 17-30 przy łazienkowskiej 3 w Warszawie zmierzą się stołeczna Legia z innym zespołem z Mazowsza Radomiakiem Radom. Od pewnego czasu spotkania pomiędzy tymi klubami określane są mianem „meczów przyjaźni” ponieważ kibice obu ekip żyją ze sobą w zgodzie. Jednak przyjaźń będzie tylko na trybunach, ale nie na boisku tym bardziej, że obie ekipy mają jeszcze o co walczyć. Oczywiście cele drużyn w końcówce sezonu są zupełnie inne, „Wojskowi” walczą o awans do europejskich pucharów, a Radomianie o utrzymanie. Na trybunach stadionu Wojska Polskiego imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego już po raz kolejny w trwającej kampanii zasiądzie komplet publiczności. Jak na końcówkę weekendu majowego jest to wręcz rewelacyjnym wynikiem. Jakim wynikiem zakończy się ten mecz przekonamy się już około godziny 19-20.

Legia Warszawa Radomiak Radom – sytuacja obu drużyn w tabeli

Obecnie Legia znajduje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 50 punktów, a do trzeciej lokaty, którą zajmuje Lech Poznań legioniści tracą dwa „oczka”. Jednak, że „Kolejorz” ma rozegrany jeden mecz więcej ponieważ w piątek przegrał 2:1 z Ruchem Chorzów. Dodać należy, że w trwającej kolejce punkty potraciły niemal wszystkie zespoły z pierwszej szóstki poza Śląskiem Wrocław, który wygrał z ŁKS-em Łódź 2:1. Takie wyniki sprawiają, że w przypadku wygranej piłkarze Goncalo Feio wskoczą na trzecią pozycję dającą eliminacje Ligi Konferencji. Co więcej, na trzy kolejki przed końcem Legia wtedy traciłaby tylko 3 „oczka do liderującej Jagiellonii Białystok. Wtedy znów mogłaby marzyć o mistrzostwie Polski, ale konieczna jest wygrana dzisiaj, remis dla Legii jest w zasadzie jak porażka. Radomiak Radom natomiast nie jest jeszcze pewny utrzymania. Jeszcze do opublikowania tego artykułu miał 4 punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Koroną Kielce.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o nowych ustaleniach w sprawie tragedii w Heblach Starych

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia