Tragedia w Herbach Starych. Nowe ustalenia

Tragedia w Herbach. Nowe ustalenia

264

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragedia w Herbach. Nowe ustalenia
Tragedia w Herbach. Nowe ustalenia

Tragedia w Herbach Starych. Nowe ustalenia. Przypomnijmy, w dniu 2 maja (czwartek) 2024 roku w jednym z mieszkań w Herbach Starych znaleziono zwłoki 3 osób: matki oraz jej dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Ustalono, że do tej tragedii nie przyczyniły się osoby trzecie. Ciała osób odkrył jeden z sąsiadów, który zawiadomił policję. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe, prokurator oraz biegły medycyny sądowej. Jak poinformował w piątek Prok. Tomasz Ozimek, czynności na miejscu zdarzenia nadal trwają.

Tragedia w Herbach Starych. Nowe ustalenia – śledztwo w toku

Na miejscu gdzie wydarzyła się tragedia nadal pracują służby. Na razie wiemy tyle, że nie żyje kobieta i jej dwoje dzieci. W poniedziałek ma formalnie rozpocząć się śledztwo i wtedy powinniśmy wiedzieć coś więcej, a także w jakim kierunku się ono odbywa powiedział dziennikarzowi PAP prok. Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Nadzór nad oględzinami zwłok poszkodowanych osób prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublińcu oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Ciała trójki ofiar oddano w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która powinna się odbyć w przyszłym tygodniu. Ojca dzieci objęto pomocą psychologiczną.

Tragedia w Herbach Starych. Nowe ustalenia – Herby Stare

Herby Stare to niewielka wieś położona w województwie śląskim, w powiecie lublinieckim, w gminie Herby. Wieś liczy około 200 mieszkańców. Przez tą miejscowość przebiega linia kolejowa Częstochowa – Lubliniec, na której znajduje się stacja kolejowa Herby Stare. Stacja obsługuje wyłącznie pociągi osobowe Kolei Śląskich. W Herbach Starych znajduje się również szkoła podstawowa, sklep spożywczy i kilka gospodarstw rolnych. Wieś jest położona w malowniczym otoczeniu lasów i pól. W pobliżu znajduje się Jezioro Herby, które jest popularnym miejscem wypoczynku. Herby Stare to idealne miejsce dla osób szukających spokoju i ciszy.

Oto kilka ciekawostek na temat Herby Starych:

  • Wieś została założona w XIV wieku.
  • W XIX wieku Herby Stare były znanym ośrodkiem przemysłu metalurgicznego.
  • W 1920 roku Herby Stare przyłączono do Polski.
  • Podczas II wojny światowej Herby Stare znajdowały się pod okupacją niemiecką.
  • Po wojnie Herby Stare zostały odbudowane i rozbudowane.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o okrągłej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia