Mateusz Morawiecki chwali rząd

W wywiadzie dla węgierskiej gazety „Mandiner,” którego fragmenty znalazły się na plakatach w Budapeszcie, Morawiecki skrytykował Unię Europejską. Twierdzi, że Bruksela stanowi zagrożenie dla demokratycznej Europy.

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Morawiecki chwali rząd
Tusk odpowiedział na wezwanie Morawieckiego

Mateusz Morawiecki pochwalił osiągnięcia gospodarcze Polski pod rządami swojego gabinetu. Szczególnie zwracając uwagę na wzrost gospodarczy i sukcesy w polityce społecznej. Podczas jednego z wystąpień wyraził dumę z faktu, że wzrost gospodarczy za rządów PiS był „włączający”. To oznaczało szerokie zaangażowanie różnych grup społecznych.

Morawiecki chwali rząd tyle że ten swój czyli setki miliardów długu publicznego

Zauważył, że obecne świadczenia socjalne, takie jak trzynasta i czternasta emerytura oraz program 800 plus, są możliwe dzięki budżetowi Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd Morawieckiego rozszerzył i wzmocnił politykę społeczną. Jednym z kluczowych programów była inicjatywa Rodzina 500 plus, której celem było wsparcie rodzin poprzez comiesięczne świadczenie na każde dziecko. Inne programy, takie jak trzynasta i czternasta emerytura, miały na celu poprawę jakości życia seniorów. Rząd wprowadził również reformy podatkowe. Te które obniżyły opodatkowanie dla najmniej zarabiających oraz wprowadził zwolnienie z podatku dochodowego dla osób poniżej 26. roku życia.

Opozycja krytykowała te programy, określając je jako „rozdawnictwo,” twierdząc, że nadmierne wydatki socjalne obciążają budżet państwa. Rząd Morawieckiego argumentował jednak, że takie inwestycje w społeczeństwo przyczyniają się do stymulowania gospodarki i zmniejszenia nierówności.

Najlepiej czuje się w Budapeszcie

Morawiecki wywołał kontrowersje również swoimi niedawnymi wypowiedziami podczas zjazdu konserwatystów w Budapeszcie, gdzie chwalił Viktora Orbana. W wywiadzie dla węgierskiej gazety „Mandiner,” którego fragmenty znalazły się na plakatach w Budapeszcie, Morawiecki skrytykował Unię Europejską. Twierdzi, że Bruksela stanowi zagrożenie dla demokratycznej Europy. Zasugerował, że organy UE próbowały wywierać wpływ na wynik demokratycznych wyborów w Polsce oraz innych krajach, takich jak Węgry, Włochy i Szwecja. Uważa to za poważne zagrożenie dla demokracji i całego projektu europejskiego. Wyraził też przekonanie, że komisarze UE próbowali „ogłupić” rząd PiS, jednocześnie szkodząc milionom Polaków.

Wypowiedzi te wywołały mieszane reakcje zarówno w kraju, jak i za granicą, potwierdzając, że ocena polityki społecznej rządu Morawieckiego pozostaje tematem kontrowersyjnym.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia